Noni - morinda citrifolia



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 42.4 (?) 
30.7.2016 1:11

U Noni stačí jen jedna rostlina. Plodit začíná většinou druhým rokem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
         
host - 14.7 (?), 26.7.2012 21:45

Pouzil som tento nvod a z 5 semienok jedno vyklicilo za cca 5 tyzdnov takze to funguje.. cvikacom na nechty to cvaknut pozor na to embryo je to velmi dobre vidiet ak si presvietite semienko cez lampu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 183.67 (?), 27.7.2012 23:03

Nám také jedno semínko z 5 vyklíčilo a rostlinka je krásná. Jen jsem zvědavá, jestli se dostaneme až k plodu, jak ho budeme užívat, tedy co jsem četla, tak jak z něj získat šťávu. Ale to je předpokládám ještě daleko. Ať Vám hezky roste, příležitostně Noni ze semínka vyfotím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 206.224 (?), 13.8.2012 4:55

Zdravím všechny NONIsty

Tak se dívám že zájem pěstovat NONI se už začíná probouzet a to mě moc těší.

četl jsem že moc lidem nevyklíčily semena, klíčení semen potřebuje opravdu hodně tepla, já jsem sehnal náhodou od známého 50 semen 

a nasadil do truhlíků které byly na vyhřívané dečce kterou ovládal časovač abych zas semena neuvařil.

Ideální teplota ze začátku je 31 - 34°C(asi 7 dní) poté kolem 30°C

asi po 40 dnech se objevilo 5 rostlinek a během 2-3 měsíců jsem jich měl asi 35-40 bohužel mi více jak polovina uschla, protože část semen jsem nasadil do nízkého truhlíku.V tom druhém klasickém na muškáty jsem měl asi 20 rostlin a ta my bez problémů přežily až do ted a jsou celkem hezké.

Ještě mám 3 letou rostlinu která má asi 6 plodů a na té sbírám zkušenosti, protože pěstování s ní není moc jednoduché.

Hlavní je se podívat na domovskou krajinu kde noni přirozeně roste je to neustálé teplo a vlhký vzuch.Zjistil jsem že už teploty kolem 15°C a níž se ji vůbec nelíbí, stačí i prudké ochlazení před bouřkou a reaguje staženými listy na horu. Totéž zálivka musí být hojná a pravidelná, stačí na ni někdy v horku zapomenout a za pár dní ji spodní 2 listy sežloutnou a za týden odpadnou.

Co se týče hnojiva tak s minerálníma opatrně a jen v malém množstvím, nejlépe reaguje na zkvasené kopřivy s kompostovým čajem to má krásné přírůstky.

Co je ale na pěstování NONI asi nejsložitější je světelná perioda která je na hawai delší než u nás takže přisvicování v zimním obdobím je víc než nutné.

já to dělám tak, že ráno asi o půl 6 se světlo zapne a jak se udělá dostatečné světlo tak se umělé vypne a na večer opačně jak se sešeří se zapne a v 20:30 se vypne.tím má rostlina dostatek světla a není tolik ve stresu.

Tak pěstu zdar Johaník V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 13.8.2012 14:07

Dobrý den,
tak mě z pěti semínek nevzešlo nic. I když je pravda, že poté, co došly v půli května dvě rostlinky vysoké kolem osmi cm, se vysetá semena dostala na okraj mého zájmu a minulý týden jsem je zlikvidovala.
Ty došlé rostlinky jsem už dvakrát přesazovala, teď jsou ve třílitrových rúžácích a kořeny zas už lezou ven. Jsou vysoké cca 30 cm, listy jsou dlouhé taky kolem 30 cm a už se rozvětvují.
Ale nevím, jestli pak v bytě vůbec přežijí zimu. To asi budu mít smutek.
To jste měl asi čestvá semena, když jste měl takový úspěch? A blahopřeji v plodům :-)




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:24

Noni - morinda citrifolia

Také jsem si objednal semínka prvně se nic nedařilo aneb jsem je po měsici zlikvidoval pro mé pozdější zjištění že klíčí až 100dní :-)

Zimu přežila a teď začíná po přesazení do velkého květináče (nehnojim jen hlínu smíchám s bílíma hovínkama od psa aneb jsem někde vyčetl, že to maji rády resp. vápník) konečně rašit.. jak nové koruny s listy tak plody uvidím co léto přinese jen více slunných dnů bych uvítal.. ale proč píši aneb ty bíle květy museji se opylovat..?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 131.78 (?), 14.3.2017 7:40

Moc se mi nedaří, nějak mi tu živoří, odspodu už je opelichaná :o(
Co je "kompostový čaj"?
Čím přisvicovat?, jakým světlem, jaký zdrojem (žárovku, zářivku,...) jakou "teplotu"?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:29

květ plodu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.208 (?), 21.5.2013 14:30

květ

plod
plod
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.80 (?), 26.7.2013 13:05

Mám Noni, vypěstovanou ze semínka. Je to krásná rostlina, přes metr a půl na výšku, a podobně na šířku. Bohatě kvete, ale plody mi zatím nedozrály, tu a tam květ odpadne, většina z nich ale drží. Nevím, čím to je. Má s tím někdo zkušenost? (Má dostačující květináč, zálivku, výživu, teď ji i letním, ale hodně opatrně, na noc ji přenáším domů, nesnáší noční ochlazení - nebo ji nemám přivyklou.) Jenže za chvíli budu mít problém s velikostí, aby nás nevystěhovala z bytu. wink  Zvládá řez? Zkoušeli jste to někdo? Košatí přirozeně, roste rychle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika