Najrychlejsie plodiace exoticke ovocie?



kranex - (47) - 6.243 (?) 
28.8.2012 23:49, zobrazeno: 11958x

Ahoj, ktore je podla vasich skusenosti ci vedomosti najrychlejsie plodiace exoticke ovocie, cital som ze napr, mangosteen az za cca 15 rokov, tolko by sa asi nechcelo nikomu cakat..

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 255.79 (?), 13.11.2012 14:51

Tak zástupci mučenek, banánovníky, Psidium, apod. Nejdéle trvá asi kešu, které doma mám, salak a taky annona muricata. Co bych zařadil taky za rychle plodíci jsou citrusy, ale ty třeba roubovat, stejně jako mango a avokádo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 211.106 (?), 23.5.2014 10:46

Pokud budeme uvažovat rostliny ze semen, tak z těch s kterými mám zkušenosti, tak nejrychleji plodí Cyphomandra abutiloides - prvním rokem, normální rajčenka a narančila druhým rokem, výše zmíněné mučenky v dobrých podmínkách 3. rokem, stejně tak Eugenia myrtifolia, uniflora. Chce to ale hledat a zkoušet, těch rychle plodících bude víc, ale není jednoduché je sehnat. Dál vždy záleží na konkrétních podmínkách. Roubované rostliny samozřejmě plodí obecně dříve nežli semenáče.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
galloway pippin - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1408) - 179.38 (?), 23.5.2014 11:09

Nějak mi uniká smysl pěstování exotického ovoce.Vysaďte si raději broskvoň,meruňku, švestku,to jsou pravé laskominy,...a těm se možná na rozdíl od těch exotickéhých dařit bude.I u nich občas zažijete adrenalín zda dozrají,či né a jeďte raději na exotickou dovolenou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
kranex - (47) - 136.143 (?), 25.5.2014 23:58

to secko mam vysadene v pleneri... aj exoticke dovolene praktikujem... len neco doma na parapete v crepnikoch... co plodi...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 158.111 (?), 27.6.2014 20:14

Pokud to považujete za ovoce, tak minimeloun Pepino. Na jaře člověk zasadí/pořídí a na podzim sklízí...

Jinak za mne fíkovník (max 3 roky a plodí) anebo citrusy pokud koupíte roubované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 26.150 (?), 14.7.2014 21:40
Prvním rokem bez problémů: Cyphomandra abutiloides, plodí celé léto (plody nejsou ale moc velké)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 26.150 (?), 14.7.2014 21:44
Foto ovoce nějak mi vypadlo z původního příspěvku.
Cyphomandra abutiloides
Cyphomandra abutiloides
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 26.150 (?), 14.7.2014 21:49
Popřípadě od třetího roku plodí různé Eugenie, zde například vlastní úroda z Eugenie uniflory:
Eugenie uniflora
Eugenie uniflora
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 252.33 (?), 23.10.2014 18:11

Já považuji za nejrychleji plodící Lonicera s jedlými plody, musí ale být dvě různé odrůdy vedle sebe. Uříznu-li zelený řízek začátkem května a zakořením, dostanu na něm plody ještě v tomtéž roce, a pak vždy.

Druhá rychle plodící rostlina je Actinidia kolomikta. Plodí už druhým rokem, pokud posadím i samce blízko.Jistá firma je prodává v květináči velikosti asi 16,rostlina je v něm plná plodů, které brzy dozrají. Protože sazenic není nikdy dost, prodávají se už malé, než vyrostou, už není co prodávat, jsou pryč.Ale brzy plodí, pokud vám neomrznou pozdním jarním mrazem. Po namrznutí je nutné počkat na lepší rok až úroda bude.někteří netrpělivci to ihned vyhodí, udělají si tak velkou škodu na zdraví, protože tohle je nejzdravější ovoce na světě vysokým obsahem vitamínu C.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika