Mrazuvzdornost fíkovníku a olivovníku



Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?)
19.9.2016 20:14
Nuž, život je nespravodlivý... Len pre útechu: my "teploši" s Vami "frigiďákmi" súcitíme :-). (aj keď Vám to pomôže asi ako mŕtvemu zimník). IH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.10.2016 18:11

Hezké! Já mám mírně odlišný problém. Fíkovník mi prorůstá od souseda plotem. V lednu vymrzl až k zemi. Vypustil pak nové výhony, až 180 cm vysoké, a plody (jarní a pak letní). Ty jarní jsou už sladké, ale ty letní asi letos nedozrají. Nevadí. Chtěl bych si uříznout pár výhonů, abych tolik nezatěžoval plot a taky bych je chtěl nechat zakořenit. Myslíte, že se mi to ve sklepě v pískovém substrátu chytne?

Zralý fík
Zralý fík
Letní plody nedozrálé
Letní plody nedozrálé
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.254 (?), 4.10.2016 19:21
Pre Mimmo: Na fotke je návod na rozmnožovanie figovníka odrezkami. Snáď to rozlúštite pri zväčšení. Sám s tým praktické skúsenosti nemám. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 4.1.2017 18:07

Zdá se, že se to skutečně chytne.

Fíkovník po 4 týdnech
Fíkovník po 4 týdnech
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 27.83 (?), 4.10.2016 19:23

Na jaře zapichuju asi 30cm řízky přímo do půdy ve skleníku tak, aby čouhal jen vršek a ujímavost prakticky 100%. Na podzim se mi to nedařilo. Perfektní úspěšnost je v létě řízky do perlitu v petce, shora kryto, dole otvory a postavit do misky s cca 0,5 cm vody, aby perlit byl vlhký...´+stimulátor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 27.83 (?), 4.10.2016 19:29

Jen ten stribrny smrk mi nejak k tomu stredomori nepasuje...smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.210 (?), 4.11.2016 18:10
Figovník tiež po prvých mrazíkoch zhodil všetky listy. Zostalo veľa drobných fíg, ktoré už nedozrejú a zimu neprežijú. Alebo možno niektoré predsa - v tomto roku tomu tak bolo... Závisí to na najmä od priebehu zimy, takže uvidíme. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 19.9.2016 20:05

Ospravedlňujem sa záhradkárom z vyšších oblastí, keď čítam že niekde nestihnú dozrieť slivky, tak mi príde trochu divné že tu plkáme o figách, sorry.

A votom to je, hlavně následující post. Někdo zarazí do země koště a ono mu zjara vykvete a zarodí. Jiný kolem výsadeb tanče s chřestítky a bubínkem vzývá elementály, zapaluje dýmová znamení a stejně mu zjara v plném květu dvě "šestky" několik sezón po sobě všechno zlikvidujou. Holt to už je takovej úděl. Ale stejně je to nespravedlivý.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.125 (?), 19.9.2016 20:14
Nuž, život je nespravodlivý... Len pre útechu: my "teploši" s Vami "frigiďákmi" súcitíme :-). (aj keď Vám to pomôže asi ako mŕtvemu zimník). IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Daník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (789) - 130.7 (?), 18.11.2016 9:50

Na ostravsku letos první úroda opadla po mrazech a druhá nedozrála přes veškerou péči malého zahradníkasmiley. O něco lépe na tom byl BT nasazený ve volné půdě a od severu chráněný domem - jarní fíky přežily a z podzimních pár kousků jakžtakž došlo...

V květináči na volném prostranství
V květináči na volném prostranství
BT ve volné půdě chráněný domem
BT ve volné půdě chráněný domem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 237.70 (?), 5.1.2022 0:56

Co se fíkovníku týče, na obrázku je návod na celkem spolehlivou zimní ochranu. Zda funguje i na olivu, nevím.

J.

Příprava fíkovníku na zimu
Příprava fíkovníku na zimu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika