Při poskytování těchto stránek nám pomáhají soubory cookie. Používáním stránek s tím vyjadřujete souhlas.
Další informace.
 Zahradní grily Weber - plynové, elektrické a lávové grily 

Exotické ovoce > Mochyně - žloutnutí listů

Mochyně - žloutnutí listů

Radus8 (6) - xxx.xxx.76.109 (?)
18.7.2019 21:05
Tento příspěvek (zjistit adresu)
Zdravím. Pěstuji mochyni v květináči. Převážně je rostlina na slunci, zalévám každý den. Mochyně je rozvětvěná, má spoustu květů a nasazených plodů. Nyní mi ale velice žloutnou listy, které postupně opadávají. Máte někdo zkušenosti, co je důvodem žloutnutí listů? Jak rostlině pomoci? Děkuji.
Připojit reakci   
recepty na vaření, uzení, zavařování, vína, destiláty

host - xxx.xxx.6.180 (?), 18.7.2019 21:15
Předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Taky jsem mochyni peruánskou zasadil do menšího kyble a taky začaly žloutnout listy. Tak jsem ji z květináče vytáhl (kořeny byly velmi husté i na kraji) a přesadil do volné půdy. Má obrovský kořenový bal. Takže nádoba na sázení by měla být dost velká. Alex

Připojit reakci

host - xxx.xxx.76.109 (?), 18.7.2019 21:57
Mám ji ve větším květináči, ale zítra ji zkusím přesadit. Snad to pomůže, nerada bych o ni přišla. Děkuji Vám.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.227 (?), 19.7.2019 7:40

Zalévání každý den je úplně špatně.

Připojit reakci

Petr z H (683) - xxx.xxx.189.109 (?), 19.7.2019 7:47

Určitě ji zasaďte do volné půdy, v květináči bude jen strádat. Vždycky, když jsem je v záhoně na podzim likvidoval, nešly vůbec vytrhávat - kořeny byly velmi husté a obrovsky rozlezlé.

Jen bych se zeptal - proč byste o ni nerada přišla? Já jsem ji pěstoval 3 roky, až v loni (snad díky počasí a umístění) měly velmi mnoho plodů. Sklízel jsem je, děti si pár kuliček zobly, ale téměř vše pak zůstalo ležet až do zimy téměř netknuté, takže jsem to nakonec všechno vyhodil do kompostu, a s pěstováním jsem skončil. wink Nějak jsem pro to nenašel smysluplné využití...

Připojit reakci
Fórum pro chovatele - domácí miláčci, psi, drůbež, králíci, včely, krmiva, pelíšky
Umírající rybky9:40
Umírající rybky9:27
Umírající rybky0:09
Umírající rybky21.2.2020
Umírající rybky20.2.2020
Králíci - očkování19.2.2020
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2020
Jak Google využívá data, když používáte weby nebo aplikace našich partnerů