Mochyně - žloutnutí listů



Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?)
19.7.2019 7:47

Určitě ji zasaďte do volné půdy, v květináči bude jen strádat. Vždycky, když jsem je v záhoně na podzim likvidoval, nešly vůbec vytrhávat - kořeny byly velmi husté a obrovsky rozlezlé.

Jen bych se zeptal - proč byste o ni nerada přišla? Já jsem ji pěstoval 3 roky, až v loni (snad díky počasí a umístění) měly velmi mnoho plodů. Sklízel jsem je, děti si pár kuliček zobly, ale téměř vše pak zůstalo ležet až do zimy téměř netknuté, takže jsem to nakonec všechno vyhodil do kompostu, a s pěstováním jsem skončil. wink Nějak jsem pro to nenašel smysluplné využití...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Radus8 - (6) - 76.109 (?), 18.7.2019 21:05, zobrazeno: 2754x
Zdravím. Pěstuji mochyni v květináči. Převážně je rostlina na slunci, zalévám každý den. Mochyně je rozvětvěná, má spoustu květů a nasazených plodů. Nyní mi ale velice žloutnou listy, které postupně opadávají. Máte někdo zkušenosti, co je důvodem žloutnutí listů? Jak rostlině pomoci? Děkuji.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 6.180 (?), 18.7.2019 21:15

Taky jsem mochyni peruánskou zasadil do menšího kyble a taky začaly žloutnout listy. Tak jsem ji z květináče vytáhl (kořeny byly velmi husté i na kraji) a přesadil do volné půdy. Má obrovský kořenový bal. Takže nádoba na sázení by měla být dost velká. Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 76.109 (?), 18.7.2019 21:57
Mám ji ve větším květináči, ale zítra ji zkusím přesadit. Snad to pomůže, nerada bych o ni přišla. Děkuji Vám.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 19.7.2019 7:40

Zalévání každý den je úplně špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 189.109 (?), 19.7.2019 7:47

Určitě ji zasaďte do volné půdy, v květináči bude jen strádat. Vždycky, když jsem je v záhoně na podzim likvidoval, nešly vůbec vytrhávat - kořeny byly velmi husté a obrovsky rozlezlé.

Jen bych se zeptal - proč byste o ni nerada přišla? Já jsem ji pěstoval 3 roky, až v loni (snad díky počasí a umístění) měly velmi mnoho plodů. Sklízel jsem je, děti si pár kuliček zobly, ale téměř vše pak zůstalo ležet až do zimy téměř netknuté, takže jsem to nakonec všechno vyhodil do kompostu, a s pěstováním jsem skončil. wink Nějak jsem pro to nenašel smysluplné využití...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 98.188 (?), 28.11.2021 8:55

Kdysi jsem mochyni vypěstovala z koupených semen, ale moc mi nechutnala. Zatímco bobule koupené v obchodě mi chutnaly daleko více. Proto teď vysévám rostlinu z koupených bobulí. Lepší chuť má mochyně ojíněná, která je celkově drobnější, ale rychleji dozrává. Jen se mi zdálo, že ten mohutnější druh je odolnější. Pěstuji je ve větších kbelících a raději přidávám posekanou trávu kvůli žížalám. Hladové mohou začít okusovat kořínky rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika