mandlovník



Milan N. - (20) - 57.63 (?)
9.3.2010 21:05

Mockrát děkuji za informace - to už najdu.

Vysoko jsme a žádná teplá oblast to určitě není, cca 12 km od Velkého Meziříčí, ale nekvete. 

Děkuji Milan

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 49.39 (?), 9.3.2010 7:45

Není to sad, ale staré stromořadí pod silnicí (nyní již pro auta nepoužívanou) pod zámkem směrem k hořínskému mostu.

A jste tedy se svou mandloní pěkně vysoko! (pokud nejste v některé z teplých oblastí ČR).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan N. - (20) - 57.63 (?), 9.3.2010 21:05

Mockrát děkuji za informace - to už najdu.

Vysoko jsme a žádná teplá oblast to určitě není, cca 12 km od Velkého Meziříčí, ale nekvete. 

Děkuji Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan N. - (20) - 115.34 (?), 18.3.2010 20:59

Zdravím všechny příznivce Mandlí,

děkuji panu Josefovi za upřesnění stromořadí v Mělníku, dnes jsem se tam zastavil a vzal jsem několik roubů. Našel jsem tam i několik pladů a trochu mě překvapila jejich velikost, která je větší než u kupovaných.  Přikládám nějako foto a děkuji.

Milan

Bez názvu
Bez názvu
Mandle v Mělníku
Mandle v Mělníku
Mandle v Mělníku
Mandle v Mělníku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 19.3.2010 7:36

Dobrý den. Sice jsem kdysi četl článek o pánovi, který rouboval broskvoně, ale jsem zvědavý na to, zda se Vám rouby ujmou. Daleko snažší je totiž očkování, kdy přiroste úplně všechno. Dejte vědět, jak to dopadlo. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 19.53 (?), 12.5.2011 13:28
Mandlovník. Táto stredomorská plodina sa u nás pestovať dá. Úroda samozrejme nie je taká, ako tam, kde má prirodzené podmienky. Tu ani nejde o klimatické podmienky, ale dôležitá je nadmorská výška a hlavne typ a druh pôdy. Naozaj sa jej darí tam kde viniču - na ľahkých piesčitých podach a do n.v.300m. Inde sa nespoliehajte na úrodu a pestujte ju ako okrasnú rastlinu. Prajem dobré výsledky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 31.13 (?), 21.1.2014 16:11

Dobrý deň. Chcela by som vypestovať mandľovník z plodu, ale neviem ako na to. Neviete mi poradiť?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.125 (?), 3.8.2009 13:40
Chuť jader je dána hořkou odrůdou. Jsou odrůdy sladkoplodé a hořké. Možná přeroubovat, nebo vakopat a nasadit sladkoplodou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 27.10.2009 20:41

Taky jsem zkoušel mandloně pěstovat a to celkem dvakrát. Podmínky v zásadě nevyhovující ale zkusil jsem to - samozřejmě neůspěšně. Trefil jsem se vždy do chladnějších zim. Popravdě řečeno problém je v tom, že mohou být 3-4 zimy relativně teplejší -  stromky přes léto pěkně narostou a v zimě nezmrznou, pak příjde jedna studená nebo aspoň s náhodnými silnými mrazy a může se začít znovu - platí to pro okrajové oblasti.  Poprvé v roce 2001. Zima 2001/02. Tehdy ale byl velmi chladný prosinec (tak krásně zimní už nebyl velmi dlouho) a začátek ledna s teplotami pod -25°C takže letorosty a větve v korunce totálně zmrzly a zčernaly na uhel, silnější dřevo nachládlo a přes léto krnělo. O čtyři roky později v roce 2005 jsem opět na jaře koupil dva stromky, do podzimu krásně narostly, pak přišla zima 2005/06 v lednu téměř -28°C a stejný úspěch jako minule. Od té doby jsem to nezkoušel. Ale musím říct, že dřevo mandloně je choulostivější než broskve - aspoň tady se mi to potvrdilo.Zkoušet pěstovat mandle - ale i jiné teplomilnější ovoce -  mě stále láká takže snad někdy a na jiném mistě to opět vyzkouším

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.98 (?), 17.11.2009 19:08

Dobry den chtěl by sem pěstovat Mandlovník ze semínka sladkích mandlí a tak scháním nějaké udaje a ptám se pudeto? Prosím odpověste děkuji Martin Melka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 232.99 (?), 13.8.2010 13:37

Dobrý den

chci se zeptat, jak mám zasadit semeno mandle, mám ji dovezenou ze Španělska.  Děkuji. kapr1979@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika