Kiwi arguta - využití plodů, poznatky z jejich konzumace



jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?) 
11.12.2008 16:28, zobrazeno: 13179x

 Pěstuji argutu, sklízím asi 15kg plodů, z kterých dělám šťávu a džem barvy khaki. Žena je dává do moučníků.  Půlené plody suším do sušené ovocné směsi a do zimního čaje. Pochopitelně při sklizni plody vydatně konzumuji a vždy mě pálí jazyk. Asi je podrážděný od kyselinek.!?  Kamarád z darovaných plodů dělá víno, které jsem loni ani nestihl ochutnat. Ochutnám až letos a dám vědět. Mrazák letos vypnu, není to otázka peněz,  nechci podporovat darebáky z ČEZu. Na obrázcích jsou květy před rozpukem.

samičí květ
samičí květ
samčí květ
samčí květ
kiwi na podpěře
kiwi na podpěře
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 166.20 (?), 11.12.2008 20:04

Zdravím dalšího pěstitele kiwi. Rostliny vypadají pěkně a už jim bude nějaký rok. I mě pálil často jazyk a tak jsem musel opatrně ale často ochutnávat. Vadily mi i plody čínského ze zeleniny a tak jeden plod byl aš dost. Pomalu jsem si za leta zvykl, také trochu záleží na odrudě a i zralosti plodu. Mražené dostávají uplně jinou chuť. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
důchodkyně - (10) - 89.240 (?), 13.12.2008 9:37

Já taky sklízím hodně minikiwi už mnoho let, taky mě při konzumaci pálil jazyk, určitě je to od slupky, jím kiwi tak, že nožem naříznu a vyberu lžičkou, nejdříve denně jím a pak dávám do malých kelímků do mražáků na zásobu na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.39 (?), 24.12.2008 9:32

Slupka je hladká. Prohlédl jsem si jí lupou. Je to asi kyselinkami.  Pan Vašek B. jistě konsumuje kupované kiwi lžičkou a má podobnou zkušenost.

Čaj se suchými plody je výborný. Právě si na něm pochutnávám. Částečně vyloužené plody jsou lepší než z kompotu a nepoužívám cukr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 211.214 (?), 3.11.2009 22:16

Měl jsem letos tak velkou násadu plodů že jsem se rozhodl udělat z něj víno taky. Uvídíme jak to dopadne, zatím to kvasí dobře. Ale pokud to nebude k pítí nechám to přepálit na kořalku..

víno kvas
víno kvas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 211.214 (?), 28.1.2010 1:25

Tak bohužel, jako víno to k pití skutečně není. Kořalka je zajímavější, tak trošku kořenité chuti, fakt asi pro fajnšmekry... Ale za pokus to stálo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika