Kiwi arguta - využití plodů, poznatky z jejich konzumace



host - 166.20 (?)
11.12.2008 20:04

Zdravím dalšího pěstitele kiwi. Rostliny vypadají pěkně a už jim bude nějaký rok. I mě pálil často jazyk a tak jsem musel opatrně ale často ochutnávat. Vadily mi i plody čínského ze zeleniny a tak jeden plod byl aš dost. Pomalu jsem si za leta zvykl, také trochu záleží na odrudě a i zralosti plodu. Mražené dostávají uplně jinou chuť. VašekB.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.9 (?), 11.12.2008 16:28, zobrazeno: 13176x

 Pěstuji argutu, sklízím asi 15kg plodů, z kterých dělám šťávu a džem barvy khaki. Žena je dává do moučníků.  Půlené plody suším do sušené ovocné směsi a do zimního čaje. Pochopitelně při sklizni plody vydatně konzumuji a vždy mě pálí jazyk. Asi je podrážděný od kyselinek.!?  Kamarád z darovaných plodů dělá víno, které jsem loni ani nestihl ochutnat. Ochutnám až letos a dám vědět. Mrazák letos vypnu, není to otázka peněz,  nechci podporovat darebáky z ČEZu. Na obrázcích jsou květy před rozpukem.

samičí květ
samičí květ
samčí květ
samčí květ
kiwi na podpěře
kiwi na podpěře
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.20 (?), 11.12.2008 20:04

Zdravím dalšího pěstitele kiwi. Rostliny vypadají pěkně a už jim bude nějaký rok. I mě pálil často jazyk a tak jsem musel opatrně ale často ochutnávat. Vadily mi i plody čínského ze zeleniny a tak jeden plod byl aš dost. Pomalu jsem si za leta zvykl, také trochu záleží na odrudě a i zralosti plodu. Mražené dostávají uplně jinou chuť. VašekB.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
důchodkyně - (10) - 89.240 (?), 13.12.2008 9:37

Já taky sklízím hodně minikiwi už mnoho let, taky mě při konzumaci pálil jazyk, určitě je to od slupky, jím kiwi tak, že nožem naříznu a vyberu lžičkou, nejdříve denně jím a pak dávám do malých kelímků do mražáků na zásobu na zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 239.39 (?), 24.12.2008 9:32

Slupka je hladká. Prohlédl jsem si jí lupou. Je to asi kyselinkami.  Pan Vašek B. jistě konsumuje kupované kiwi lžičkou a má podobnou zkušenost.

Čaj se suchými plody je výborný. Právě si na něm pochutnávám. Částečně vyloužené plody jsou lepší než z kompotu a nepoužívám cukr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 211.214 (?), 3.11.2009 22:16

Měl jsem letos tak velkou násadu plodů že jsem se rozhodl udělat z něj víno taky. Uvídíme jak to dopadne, zatím to kvasí dobře. Ale pokud to nebude k pítí nechám to přepálit na kořalku..

víno kvas
víno kvas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
tomas.olt - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (59) - 211.214 (?), 28.1.2010 1:25

Tak bohužel, jako víno to k pití skutečně není. Kořalka je zajímavější, tak trošku kořenité chuti, fakt asi pro fajnšmekry... Ale za pokus to stálo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika