Kde a jak zasadit fíkovník



host - 204.146 (?) 
7.8.2011 17:18, zobrazeno: 12423x

Zdravím,

kdo z vás pěstuje fík? Prosím o radu... Máme přes metr vysoký zakoupený stromek. Chceme ho dát do země. (Praha)

Vím, že má být na sluníčku. To bude. Ale nevadí, když nebude u zdi? Máte s tím zkušenosti? Máme půdu před zasazením hnojit?

Děkuji za rady

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 105.56 (?), 13.8.2011 12:12

u zdi je to nejlepší, ale samo k jihu, teplo ze zdi vyzařuje na rostlinu jak v zime, tak i z jara a na podzim, takže prodlužuje sezonu a to je právě potřeba, aby větve a plody uzrály, otázka je jakou máte odrůdu, zdaleka ne všechny se hodí ven a i ty co jsou odolnější omrzají, nějaké zakrytí je potřeba, jestli chcete nějaký ten plod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
horakyně - (1) - 173.118 (?), 27.8.2011 22:40

Dobrý den, mám fíkovník 6let venku, ale ještě neměl žádný plod. Na zimu jsem ho zatím nikdy nepřikrývala, někdy omrzl, tak jsem ho ořezala skoro až u země a zase vyroste 1,5m a na šířku 2m.Může to být příčina, že nemá plody? Nebo to mám jen odrůdu k dekoraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.236 (?), 28.8.2011 10:36

Mě se osvědčila kupodivu západní strana a samozřejmě je u zábrany sice dřevěné, alespoň nějaké, ty co mám u jižní strany a u zdi si rostou taky dobře, ale ne tolik, čím víc se od jara vyštipuje tím víc nasazuje fíky, samozřejmě, že to chce zimní ochranu, mě se osvědčila vrstva pytlů používající se na pšenici a to celé překryté chvojím, na jaře nepospíchat s odkrytím, ovšem co pěstitel jiný názor a jiné podmínky, já mám vyrýplé fíky z Chorvatska a Bulharska

chorvat
chorvat
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 29.8.2011 8:21

Ahoj, jsem také z Prahy a fíkovníky mám zasazeny venku i v kontejnerech :). Nevadí, když nebude u zdi, ale pokud možno by měl být co nejvíce na sluníčku a neměl by být v průvanu!! Také by se měla vysazovat již starší rostlina, aspoň čtyřletá. Pokud ji chceš zasadit letos, tak co nejdříve (je lepší zasazovat v jarním období). Na zimu rostlinu každopádně zakrýt! Půdu není nutné hnojit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.163 (?), 2.4.2012 17:39

Mám také fíkovník v nádobé přesněji řečeno v maltovníku. Na zimu dávám do sklepa-skoro tma na jaře ven. Známá má asi 5 let starou rostlinu zasazenou venku u zdi. Na podzim dobře zaleje omotá slámou a chvojím a zakryje dřevěnou konstrukcí přesto částečně rostlina namrzne. Podotýkám že jsme 450 metrů nad mořem a její zahrada je na okraji mrazové kotliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika