Kaštan jedlý



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 233.160 (?) 
18.2.2009 19:00

Dobrý den, já jsem si loni zakoupila u Olomouce roubovaný kaštan s panašovanými listy - při čekání na úrodu bude aspoň zdobit... Je to sazenička asi dvaceticentimetrová a stála ke čtyřem stům korun. P.S. Celý parčík z udržovaných kaštanů je u starého ruzyňského letiště. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 112.110 (?), 10.9.2009 14:50

V centru města Fryšták (okr. Zlín) na jedné zahradě mají cca 70 let starý kaštanovník. Pravidelně každý rok plodí. Jeho semena jsou však mnohem menší než ta, která jsou vidět v obchodech jako dovoz z Francie. Strom roste bez jakýchkoliv obtíží a plodí také bohatě. Plodí, aniž by v okolí byl druhý kaštanovník.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 0.155 (?), 4.10.2009 4:50

Já jsem před dvaceti léty měl též semenáček jedlého kaštanu.Dal jsem ho do květináče o průměru kolem dvaceti centimetrů a narouboval, za oknem, v době kolem vánoc.K naroubování jsem použil kaštanovník, který již plodil.Plodí mě dobře, nejméně deset roků.Je rozvětvený a nízký.Jakýsi kaštanový zákrsek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.130 (?), 24.10.2009 10:16

V roce 2001 jsem si nechal poslat 3 sazeničky jedlého kaštanu, vysoké asi 30 cm, kus asi za 30 korun. Ujmuly se všechny, pouze začaly růst jako keř. Loni a předloni měly plody, ale jenom tenké. Letos (dnes) jsem pod jedním stromem nasbíral asi 4 kila pěkných kaštanů, velkých asi 2,5 cm.

Zdeněk

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 172.107 (?), 28.10.2009 11:58

Mám dva kaštany, jeden má velké plody, druhý menší.chtěl bych druhý stromek přeroubovat. Zkusil jsem kopulaci bezúspěšně. Prosím o radu, jakou technikou roubovat. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 132.21 (?), 4.11.2009 17:05

Před asi 8-9 lety jsem vysadil nasbírané pěkné jedlé kaštany z lokality Buchlovice po naší zahradě.  Nyní z nich vyrostlo 13 stromků různé velikosti, výšky cca 3 m, některé i 4 m. Z těchto 13 stromků jich už plodilo 9, čtyři ještě neplodili.   Pouze jeden strom - a je z těch menších - má krásné plody, kaštany jsou velké, výšky cca 30 mm a  šířky cca 35 mm. Plody jsou zralé až těsně před koncem října.  Další jeden strom má kaštany slušné,  v= cca 25, š= cca 30. Ostatní mají plody, které nestojí za řeč, drobné, nebo jenom některý z nich je ucházející.   Nyní se chystám na roubování a očkování těch s malými kaštany, uvidím.   Pak mám ještě 2 větší stromy kupované již vzrostlé před 7 lety u Prostějova, jejich kaštany také nestojí za řeč. Celkově si myslím, že je to dost velká náhoda, pokud z kaštanu vyroste strom se slušnými plody.  Tedy že je opravdu nutné je roubovat nebo očkovat genetickým materiálem ze stromu s velkými kaštany.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.97 (?), 6.11.2009 21:13

chci připojit také svoji zkušenost. Kaštanovník jedlý jsme koupil jako malé sazeničky před cca 15-ti lety jako neroubované semenáčky pravděpodobně vypěstrované z kaštanů k nám dovezených. v roce 2008 se objevili pouze jehnědy a letos poprvé měl plody. Plody byly od prázdných plochých vždy po dvou nebo po třech v češce až po dvou malých a v korně nejvýš bylo opravdu pár velkých kaštanů. Hodně jich spadlo suchých se scvrklými plody. Uvidíme jak to bude vypadat v příštích letech. celkem máme tři stromy s toho jeden ještě neplodí. Stromyjsou v poměrně vetší nadmořské ýšce u Benešova u Prahy. Chuťově by však dobré. Dostal jsme také letos pár malých aštanů od známého uMnichovic u Prahy, byly malé ale také velmi dobré.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
dr - (48) - 58.225 (?), 14.12.2009 21:04

Ukázka kaštanovníku z arboreta N. Dvůr u Opavy.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 8.1.2010 17:39
pripojim zde take neco,,,na podzim jsem si nechala nazbirat kastanky a k dnesnimu dni jsou takove... nechala jsem kastanky v chladnicce a po tydnu jsem je zasadila do zeminy a dala jsem je na radiator a oni miuz zacly rasit a no a tak vypadaji plus minus za 2 mesice
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.239 (?), 2.2.2010 13:55

Dajte ho do väčšieho kvetináča alebo do pet fľaše, nesmie sa mu začať krútiť hlavný koreň, na jar čo najskôr do voľnej pôdy. Ja mám gaštanky uložené v pivnici v piesku, v sobotu som ich kontrolovala, sú naklíčené, vysadím ich až na jar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika