Kaštan jedlý



   Předchozí příspěvky  |  <  6   
                     
host - 105.247 (?) 
30.3.2010 12:14

Letos mi vyrostla z jednoho kaštanu 2 rostliny. Jedna asi 40 cm vysoká a zároveň s ní roste jedna malá (asi 10cm). Co s ní mám dělat? Mám tu menší uštípnout, aby ten hlavní rostl rychleji nebo je nechat obě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 234.252 (?), 31.3.2010 7:48

Ak chcete mať krík, nechajte obidve a zastrihujte, ak strom, tak len jednu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Vavrinka - (8) - 130.105 (?), 27.7.2012 11:57

Dobrý den, prosím kdo mi poradí, do jakých rozměrů (šířka x výška) doroste časem kaštanovník pěstovaný jako keř (při předpokladu, že ho moc nestříhám)? Uvažuju o výsadbě k plotu, tak abych věděla, jak ho správně od plotu umístit - a také jak daleko dát keře od sebe, vysadila bych asi min. 2.

Mimochodem, nevíte někdo o keři kaštanovníku na Ostravsku? Že bych si z plodů vypěstovala keříky sama? Případně místní zahradnictví, kde mají keřovitou formu k prodeji. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 34.93 (?), 1.9.2023 12:31

Dobrý den, téma na pár let usnulo, ale měl bych takový dotaz. Před sedni lety jsem vysadil dva jedlé kaštany semenáče kolem jednoho metru, každý zakoupený v jiné školce zde a ony nerostou. Lokalita je Valašsko 360 m vysoko, nějak jsem to u nás čekal, rád experimentuju. Za ty roky přírůstek tak tak 30-40 cm. Ale stále žijí. Bude z toho někdy něco? V mém okolí vím o dvou kaštanech jen tak v polích, už starší, plodící, tak jsem to zkusil. Zkusil jsem vysadit i dražší šlechtěné odrůdy před dvěma lety-Maraval a Marigoule zakoupené na netu a světe div se, rostou jak z vody. Jak je to možné? Doufám, že zaplodí, měly by plodit dřív jak semenáče, tak snad se něčeho někdy dočkám..? Díky. Jozef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 26.136 (?), 1.9.2023 12:40

Pravděpodobně problém s kořeny. Obvykle se prodávají v kontejnerech, kde mají různě promotané kořeny, a při přesazení do volné půdy jste je nerozpletl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.93 (?), 1.9.2023 15:42

No to bude možná ono, tak teba se časem ještě rozrostou indecision

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika