Granátové jablká



host - 99.194 (?)
26.12.2010 11:39

Mám ještě starší a taky nic! Kdyby byly odolnější byl by z nich hezký živý plot.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
eugen - (40) - 90.50 (?), 23.12.2010 23:12, zobrazeno: 6911x

Chcem sa spýtať či granátové jablká (semenáče) budú rodí a ak tak o koľko rokov. moje črepníkové(40litrov substrátu) majú cca 6 rokov. Treba ich štiepiť?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 99.194 (?), 26.12.2010 11:39

Mám ještě starší a taky nic! Kdyby byly odolnější byl by z nich hezký živý plot.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
eugen - (40) - 236.142 (?), 28.12.2010 19:46
:)), takže nie som sám. Nechávate ich cez zimu vonku? Ja som to toho roku riskol a nechal som ich von, nech sa deje čo sa deje, uvidíme.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 26.143 (?), 1.1.2011 13:01

Granátové jablká

Dobrý deň, mám tri odrody granátových jabľk, najstaršia rastlina má asi 25 rokov, je semenáč, pochádza so Soči v Rusku, 10 rokov je vonku výšku má 1,8 m v prvých rokoch som ju prikrýval na zimu, asi 5 rokov už nie, kvitne každý rok, ale kvety opadnú, iba asi pred 4 rokmi sa vyvinulo a koncom októbra dozrelo jedno jablko cca 5 cm.

Ďalší semenáč pochádza so Španielska, má asi 12 rokov, aj keď som ho na zimu prikryl, vymrzol, na jar vždy vyrašil zo zeme, do jesene dorastie asi 50 cm, ešte nekvitol.

Tretí granátovník čo mám som kúpil v severnom Taliansku- hotovú rastlinu, vonku je 4 roky, v prvom roku na jar po vysadení kvitol, kvety opadali, odvtedy už nekvitol, nevymŕza celý, časť konárov ostáva a raší ďalej.

Nemáte niekto skúsenosti ako je to s opelením kvetov či sú samoopelivé?

S pozdravom Ivan z Nitry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 230.216 (?), 2.1.2011 15:20

Granatova jablka (Passiflora edulis) by mely mit plody za 2-3 roky (zvlaste zlute druhy). Je mnoho druhu a nektere se prizpusobi mrazikum (-10 C)a na jare zase vyrazi. Ale, maji radsi teplejsi zimy, nad bodem mrazu.

Vseobecne: Kvety fialovych druhu jsou vetsinou samoopylni. Pomuze opylovani,  kdyz se zvysi vlhkost. Kvety zlutych druhu jsou vetsinou sterilini a farmari pouzivaji na opylovani zvlastni druh vetsich vcel. Vetrik nepomuze, neb jejich pyl je tezky a mazlavy. Muzete je opylovat rucne a plody byste meli mit 70-80 dni po opylovani. 

V chladnem prostredi: Na jare, zvlaste kdyz je rostlina poranena mrazem/mrazikem, se ostriha a hnoji. Protoze roste rychle, potrebuje dost hnojina a vetsinou 10-5-20 NPK je doporucene. Dava se asi 1 kg na dospelou rostlinu. Hnojivo vysoke v N donuti rostlinu mit hodne listu ale nepokvete, nebo pokvete malo. Kvety take opadaji kdyz fouka hodne vitr nebo kdyz ma malo vody. Nejlepe roste v oblastech kde naprsi aspon 70-80 cm za rok.
Muzete pestovat i v kvetinaci, ale udrzba je narocnejsi neb roste a roste, takze ji musite dost strihat- aspon 1/3 - a dat ji silnou podporu. Ale, vyhoda je, ze ji nemusite tolik hnojit a zalevani je take jednodussi. V teplem protredi se striha hned jak dozradojou plody, v chladnejsim prostredi, se striha na jare, jak jsem jiz psala.
Kdyz ji pestujete venku, mozna ze by pomohlo, najit misto u zdi a nebo nekde kde by byla vice mene chranena a nahrabat na ni na zimu hodne listi. Snad to trochu pomuze. Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 49.39 (?), 3.1.2011 12:37

Zdá se, že tu došlo k nějakému "informačnímu šumu": odjakživa bylo granátové jablko plodem marhaníku (granátového, punského) - Punica granatum.

Vy sem nyní vkládáte jako granátové jablko Passiflora edulis, tedy mučenku. To, myslím, není správné.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 230.216 (?), 3.1.2011 14:32

Pane Josef,

omlouvam se je to obovsky omyl.

Dekuji,  Kozicka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika