Fíkovník



Stanley_51 - (23) - 182.35 (?)
26.9.2009 9:54

Fíkovníku je úplně jedno, kdy ho přesazujete, já to praktikuji tak, že otočím květník a pokud vykukují zespodu kořeny, jde okamžitě do většího. Je to i několikrát za léto. S hnojením fíkovníku opatrně, pokud ho vydatně hnojíte, bude sice růst jako blázen, ale veškerou energii vloží do růstu dřevní hmoty a listů namísto do plodů. Takže radím na jaře první hnojení granulovaným hnojem (Hoštickým) a pak až na konci sezony něco s přídavkem draslíku na vyzrání pletiv kvůli přezimování (kristalon podzim). Pokud se o fíkovník budete takto starat, odmění se vám bohatou úrodou plodů.

Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 176.18 (?), 1.9.2009 23:59

Pořiďte si brýle, nebo pořádnou lupu - semen je v plodu spousta!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 117.119 (?), 2.9.2009 17:20

...Semeno schopné vyklíčit...

Jinak je jich tam tolik že spíše připomínají dužinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.209 (?), 25.9.2009 13:27

Kdy je nejlepší čas pro přesazování fíkovníků?? Myslím z nádoby do větší nádoby?? díky! honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 80.194 (?), 25.9.2009 22:05

Nevím co radí odborníci.Já přesazoval na jaře a vždy bez problémů.Jinak jednou týdně hnojil krystalonem"plod a květ" a roste jak urvaný.Teď na podzim mi radili hnojivo s draslíkem, ale nemám vyzkoušené.Rád bych znal názor od zkušenějších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 26.9.2009 9:54

Fíkovníku je úplně jedno, kdy ho přesazujete, já to praktikuji tak, že otočím květník a pokud vykukují zespodu kořeny, jde okamžitě do většího. Je to i několikrát za léto. S hnojením fíkovníku opatrně, pokud ho vydatně hnojíte, bude sice růst jako blázen, ale veškerou energii vloží do růstu dřevní hmoty a listů namísto do plodů. Takže radím na jaře první hnojení granulovaným hnojem (Hoštickým) a pak až na konci sezony něco s přídavkem draslíku na vyzrání pletiv kvůli přezimování (kristalon podzim). Pokud se o fíkovník budete takto starat, odmění se vám bohatou úrodou plodů.

Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Stanley's Dalmatian
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.150 (?), 21.10.2016 14:19

Dobrý den, právě jsem zakoupila přes e-shop fíkovník Ficus Bornholm červený rozvětvený s plody.

Příšlo mi toto viz foto. Je to v pořádku? Nejsem pěstitel fíků takže nevím, jestli takhle bídně má fíkovník v říjnu vypadat. Měl to být dárek pro babičku...

Má se přesadit? Co s ním? Děkuji


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 175.49 (?), 21.10.2016 15:25

Je OK, na zimu listy opadají. Hned bych ho zasadil a nakopčil zeminou a až na jaře seřízl dle potřeby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 79.236 (?), 7.10.2009 21:13

to je fakt semeno žádný veliký tam není ale spoustu miniaturních, proč nás tady rozesmíváte???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Amazonka - (43) - 79.28 (?), 3.9.2009 3:29

Ano, z plodu fíku se dá nová rostlina vypěstovat celkem snadno. Ovšem s největší pravděpodobností nebude nikdy u nás plodit, bude to jen keřík na okrasu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 154.176 (?), 26.9.2009 15:21

Znamená to, že když jsem si přivezl z Bulharska semenáček, který jsem si vyrýpnul u keře fíkovníku, který měl velkou spoustu plodů, že se (asi) nikdy úrody nedočkám? Já jsem si ten semenáček zasadil do květináče a mám ho na zaskleném balkoně. Po pár týdnech mi udělal krásnou korunku a má se čile k světu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika