Fíkovník



Stanley_51 - (23) - 182.35 (?)
10.5.2009 19:42

Plody se tvoří na nových přírůstcích, ne všechny ovšem stačí dozrát. V zimě ho vždy ořežu na krátko, na jaře vyraší nové větve a do podzimu mají okolo dvou metrů. Mezitím samozřejmě sklízím od konce srpna do začátku října sladké plody.

zrající plody
zrající plody
fíkovník na podzim
fíkovník na podzim
fíkovník na jaře
fíkovník na jaře
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 16.4.2009 19:07

V podstatě jakýkoliv adriatický dostupný na trhu a k výsadbě je nyní ideální doba. Vhodný kultivar je schopný zaplodit ještě letos. Doporučuji Brown Turkey.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.188 (?), 18.4.2009 14:43

Koupila jsem Brown Turkey skoro 40cm už s plody:)) a legrace byla-říkám paní prodavačce máte nějaký Fíkovník, který by mi už další rok nasadil nějaký plody-ona se smála a říká tady máte před sebou hned několik i s plody:)))a přitom jsem na to koukala-byly to takové pupínky malé-nikdy jsem to neviděla, tak prťavé, tak jsem myslela, že to nějak pučí:))) už jsem konečně šťastná mám svůj fíkovníček a už je přímo na zahradě.Koupím si ještě 2 k němu-myslela jsem jiný druh, ale jiný nemohu sehnat třeba ten White... mám dotázek-jak daleko od sebe je mohu zasadit?jak rychle roste? mám takovou radooost, že ho mám-má se jako v bavlnce-musí přežít zimu a potom to bude supeeer.Vlastně by mě ještě zajímalo kolik centymetrů zhruba naroste za rok?jen zhruba.moooc děkuji za rady!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 9.5.2009 18:07

Pokud bude mít dobré podmínky, klidně i 2 metry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 40.188 (?), 10.5.2009 12:20

Wau:))) opravdu-tak to je mazec, sleduji jak rychle roste oproti jinému, ale až 2m.!!!super.Ještě se zeptám-na jedné rostlině je 7 fíčků a na druhé 12-budou ještě s růstem nasazovat plody?anebo už jen listy a výšku-jakože plody nahazuje na počátku?myslím si, že ještě růstem něco naskočí.Jaké máte ted zhruba velikosti plodů?já takové asi jako ovoce špendlíky-větší srstka apod.Moc děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zahrádkářský kacíř - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 235.249 (?), 10.5.2009 15:33

Nasazuje na jaře na loňském dřevě a v létě na letošním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Stanley_51 - (23) - 182.35 (?), 10.5.2009 19:42

Plody se tvoří na nových přírůstcích, ne všechny ovšem stačí dozrát. V zimě ho vždy ořežu na krátko, na jaře vyraší nové větve a do podzimu mají okolo dvou metrů. Mezitím samozřejmě sklízím od konce srpna do začátku října sladké plody.

zrající plody
zrající plody
fíkovník na podzim
fíkovník na podzim
fíkovník na jaře
fíkovník na jaře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jarda-motýlek - (6) - 68.37 (?), 12.5.2009 7:08

... no, dorůstá mi také hodně přes dva metry, ale tahle zima byla pro fíkovník nepříznivá, tak všechny na našem svahu vymrzly asi do výšky 20 cm od země... ale v pohodě už raší a stačí ořezat nad silnějším živým výhonkem a plody budou - i když dozrají později... pokud se zimy podaří (jako ty předposlední 2-3), tak celková výška je ke třem metrům...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 53.209 (?), 21.5.2009 8:19

A mohu se zeptat, jak ten fíkovník který doroste 3 metry za rok hnojíte? Já jsem koupil pěkný fíkovník v červnu 2007, až do března 2009 jsem ho měl v nádobě, letos najaře jsem ho přesadil do volné půdy. Větve narostly o 10-15 cm a ted mám dojem, jakoby se růst zastavil..Asi ta intenzita růstu bude závislá i na odrůdě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 21.5.2009 17:00

Já od té doby co jsem ho zasadila-je to měsíc nebo už 2...jéje nevim ted přesně musím zalistovat jak jsem hned ten den psala-narostl už 15cm a za tu dobu jsem dala 1x Cererit, ani nevim zda se tim hnoji, ale líbí se mu v půdě-to je poznat-fíčky se zvětšují nový zatím nenarostl-jsou tak nějak jako vlašský ořech.Ptala jsem se ještě jaké velikosti jsou ted asi u Vás myslím už toho fíku(ovoce) nemyslím rostlinku:))DĚKUJI

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 40.188 (?), 21.5.2009 17:04

Už to vidim, tak je to měsíc co ho mám doma-tedy už rovnou na zahradě a vyrostl již 15cm-oba dva... a je to Brown T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika