fíkovník



host - 79.236 (?)
26.6.2012 19:13

Zajimavá info se sklizní a nějaký foto toho fikovníku by nebylo???

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
      
host - 152.225 (?), 11.10.2008 15:42

Kajtmane, není možné poslat řízek z toho tvého fíkovníku k zakořenění.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Lumikol - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (133) - 181.138 (?), 12.10.2008 20:51

To je nádhera, gratuluju! Fíkovník jsem jednou zkoušela, ale plody vždycky opadaly, chřadnul až mi uchřadnul.Ješte jsme nebydleli na venkově, je lepší je dávat ven, nebo je potřeba sleník, zimní zahrada... Když to vidím, závist mnou cloumá a nutí mně to zkusit znovu.Zdravím Lucka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 175.250 (?), 16.10.2008 13:13

Tak mi to nedá, abych se nepřipojila.Letos v červnu jsem si z Itálie přvezla rostlinku, kterou jsem vytrhla na pláži.Domnívala jsem se, že jeto fíkovníik.Měl jen asi 10 cm.Do dneška má asi metr.Krásně se rozkošatil.Asi před měsícem mu v paždí listů začaly vyrůstat shluky aso 5-7 pichlavých šišeček.Tymají asi 1 cm na délku a vůbec se nepodobají plodům, které tu vidím na obrázcích.Fotku tu zatím neumím přidat.Tak co jsem si to asi přivezla? Ví někdo? Abych nezaneřádila nakonec naše končiny. Zdraví Fanda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 132.42 (?), 8.12.2008 18:23

Podle popisu to vypadá na skočec neboli ricinus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.250 (?), 10.12.2008 18:57

Našla jsem si obrázek toho skočce-ricinus a ta moje rostlina to určitě nebyla.Ale už je to pasé, zmrzla a kamoška říkala, že je to asi nějaký druh bodláku. No nevím, každopádně další už nepřivezu, když tady nepřežije.

Děkuje za odpověď a zdraví Fanda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 6.61 (?), 1.3.2009 23:19

Chcel by som reagovať na nedozreté malé plody, ktoré sa objavujú na jeseň. Nemám skúsenosti s osičkou, ktorá u nás nežije, ale fígovníky s malými nezrelými plodmi ukladám k zimnému spánku tak, ako sú. Na jar v ďalšom roku niektoré opadnú, ale väčšina z nich koncom mája, v júni z nich dozreje. Zatiaľ som sa u nás stretol iba s fígovníkmi, ktoré rodia a ktoré nerodia. Niektoré fígovníky sú skoré odrody a plody dozrejú, ale niektoré nahadzujú plody veľmi neskoro a v našich podmienkach nedozrejú. Ale aj fígovníky skorých odrôd nahadzujú ešte v jeseni plody, ktoré nedozrejú. Ale všetky odrody mi zatiaľ na jar opäť ožili, plody sa naplňali a ešte pred letom som ich konzumoval. Ešte chcem poznamenať skúsenosť, že v kvetináčoch figovníky dozrievajú, ale musia mať kvalitnú pôdu a živiny. Ak žltnú plody a vysýchajú je to pravdepodobne o tom. Fígovníkom sa najlepšie darí vo voľnej prírode, vlhku a teple.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 138.18 (?), 26.6.2012 14:30

Já mám fíkovník Brown Turkey.Tato odrůda se hodí k pěstování na balkoně a přes zimu v bytě.Každý rok sklízím neuvěřitelných 15 kg fíků.Rostlina je k sehnání za dobrou cenu na výstavě v Litoměřicích.Tam jsem jí koupil.Doporočuji.winkyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.236 (?), 26.6.2012 19:13

Zajimavá info se sklizní a nějaký foto toho fikovníku by nebylo???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.30 (?), 5.7.2012 14:56

Brown turkey je opravdu nejlepsi. Mohu jen potvrdit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 167.137 (?), 25.7.2012 17:09

Taky bych rád viděl foto fíkovníku který dává 15 kg fíků na balkoně... Kolik stupňů máte v bytě, smím-li vědět? Fíkovník přeci potřebuje vegetační klid v zimě, v normálním bytě by udělal asi dlouhé nepoužitelné výhony při zimním nedostatku světla - předpokládám, nikdy jsem to nezkoušel:-)) mám asi 15 odrůd ze Švýcarska i různě nařezané řízky od Azorských ostrovů až po severní Itálii.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika