Co potřebuje kokos?



host - 185.187 (?)
18.8.2011 10:19

Ano, může,sám mám doma důkaz.:)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 112.110 (?), 10.9.2009 15:13

Pravá kokosová palma vydrží jen do doby, než spotřebuje veškeré látky z ořechu, pak zajde. Je to velmi náročná rostlina, které se nedaří ani v botanických zahradách. Pokud má někdo doma 15 let kokosovou palmu, pak to není pravá kokosová palma. Pokud je, doporučuji kontaktovat odborníky a zadokumentovat tuto raritu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 117.119 (?), 11.9.2009 19:29

Jen necitujte již citované. Dneska už víme, že to není pravda.

Třeba jen tak na ochutnávku, v Tropial islands v Německu je kokosová palma a má přes 6 metrů a rozhodně se nedá říct, že by se jí nedařilo.

Nechci aby to vypadalo, že jsem si někde něco přečetl a teď poučuji, ale jen nechci aby lidé četli nepřesnosti. Zabívám se pěstování palem a prakticky neustále nacházím nové informace a zkušenosti na internetu nebo i v mé zimní zahradě. Dnes už třeba víme že kokosová palma (pravá nebo nepravá, kokosová palma je jen jedna!!!), dokáže růst i bez kokosového ořechu a není to žádná raritka.

Osobně si také nejsem jistý tou 15 let starou kokosovou palmou, protože po pár letech dorůstá do neuvěřitelných rozměrů. Já ji mám 3 roky, z toho jeden rok byla pěstováná doma a zbytek v zimní zahradě a přes léto venku. Bez kokosu je už od jara a mám i více náročné palmy na pěstování a také bez problémů. Takže asi tak

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zelenáč Kenny - (29) - 138.32 (?), 5.6.2011 15:58
Dobrý den vsetci, viem ze je to asi hlupost, ale myslite, ze by sa dalo spravit, ze strcim kokos do zeme a nieco vyrastie? Ja s kokosom nemam ziadne skusenosti, len ma to tak napadlo. Budem rad, ak niekdo da vediet ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zelenáč Kenny - (29) - 181.102 (?), 6.6.2011 16:00
Dakujem velmui pekne, veru to skusim hned, ako zozeniem kokos :) A niekde som videl, ze ked je kokos v stadiu klicenia, mlieko vo vnutri sa zmeni na akusi "vatu" a vraj je to velmi lahodne, to by som skusil tiez. A inak je mozne vypestovat kokos v domacich podmienkach? Ako dlho by to asi trvalo? Vopred dakujem dovidenia.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 185.187 (?), 6.6.2011 16:35

No, on sám kokos je přiliš velký na to, aby dosáhl velikosti kdy plodí v bytě. :) Ale existují jisté zakrslé kultivary do 2 metrů, ovšem získat takové semeno musí být těžké, ovšem neříkám že to nejde, stačí hledat na internetu.Relativně zakrslý kultivar co jsem našel na internetu je na obrázku, název má Niu Leka.

Nevím jestli při klíčení vytváří vatu, ale vím že vytváří na druhém konci(uvnitř) tzv. perlu na jednom ze tří óček viz obrázek. Já osobně mám doma jeden kokosovník a ten zalévám docela dost, možná se v něm i topí, ale mu to prospívá a roste docela dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zelenáč Kenny - (29) - 181.102 (?), 6.6.2011 16:58
Hmmm, tá perla je zaujímavá. A zaujímavá je aj tá malá odroda, veru si musím niaku zohnat. Mozno by stacilo tú raslinku pestovať tak, aby bola malá a niak hu prinútiť, aby plodila... To ale asi neni možné... Škoda, ale ak zoženiem malú odrodu, bude to fajn. ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.234 (?), 21.7.2011 16:42

zdravim... chcem sa opytat ci mi zacne klicit kokos, ktory je uz zbaveny vlaknitej vrstvy??? dakujem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.187 (?), 18.8.2011 10:19

Ano, může,sám mám doma důkaz.:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika