banánovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 152.39 (?) 
18.5.2008 23:07

Dobrý den, ja pěstuji banánovník už několik let, již 4 krát jsme banány sklízeli, malé ale vynikající plody.Po sklizni rostlinu přesadím/asi 40-50 litrů hlíny/starou rostlinu odstraním a pěstuji jeden její vyhonek, ostatní rozdám.Mám dvě rady k úspěchu: malá zimní zahrada, v ní vlhkost, teplo,slunce.Velmi se mi osvědčilo přezimování v obyváku, kde je v podlaze podlahové vytapění a mírná zálivka.Myslím, že tyto dvě věci jsou předpokladem k uspěšné sklizni banánů.Možná nejtežším ukolem při pěstování bude přemluvit manželku, aby mohl banán v obyváku přezimovat. Petr Stavěla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
host - 115.228 (?), 26.5.2008 0:26

Dobrý den, koupil jsem Banánovník (Musa Velutina) mám ho asi měsíc, ale skoro se nic neděje. přesadil jsem ho do většího květináče a pvrostl mi jen jeden list. poraď te mi prosím čím hnojit. Děkuji Vašek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 245.40 (?), 21.7.2008 17:25

Dobrý den chci se zeptat mám banánovník asi 3 roky a najednou mu začaly černat listy a hlavně i stonek. Co s tím mám dělat? Je to plíseň? Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 5.106 (?), 1.9.2008 18:33

Před měsícem mi nasadil banánovník Květenství. Nádherný fialovo modrý klas. Následně se rozvinuly první lupeny a objevily se květy 4 malé banánky. náslwdně se vždy v intervalu odklopín lupen pod, kterým je v průměru 3-5 květů /banánku/ pokud to tak půjde dál tak by jich tam mohlo být cca 80 -100. Mám však obavy, že je mateční rostlina neuživý.Jinak vzrůst a barva listů je dle mne dobrá. První banány jsou cca 11cm dlouhé

Vzhledem k tomu, že nemám s pěstováním skušenosti, byl bych rád, kdyby mi někdo dal radu jak dále postupovat. Čím hnojit.atd. Také by mě zajímalo, kdy se mají první banány utrhnout.

Děkuji za informaci.           Jan Kolka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 43.5 (?), 12.9.2008 14:18

Dobrý den, mám banánovník již několik let, pro jeho ohromný vzrůst jsem ho chtěla darovat. Začal však kvést a v této době máme i plody. Nevím zda je v době jeho plodnosti potřeba nějaká zvláštní péče - odstranění nějakých listů, některých plodů a pdobně.

Děkuji za radu. Zdena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 82.201 (?), 24.9.2008 14:07

Na internetu sem se dočetla, že pokud banánovníku hnědnou lístky od krajů, tak se málo zalívá... měla sem stejný problém... začala sem ho zalívat 2x týdně a denně rosit a banánovníku se to líbí a celý se spravil ... jinak tato rostlinka přežije snad všchno 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Matalka123 - (1) - 166.215 (?), 5.10.2008 19:28

Dobrý den, mám venkovní banánovník a chtěla bych se o něm dozvědět víc např.  co s ním mám dělat teď v zimě? Mám ho nechat v místnosti? Jakou optimální pokojovou teplotu by měl přes zimu mít? Předem děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 67.226 (?), 5.10.2008 21:06

...ano, s banánovníkem pokud to nejde jinak se musíte rozdělit např. o obývací pokoj. I v zimě vyžaduje co nejvíce světla a teplotu v rozmezí 10 až 22 stupňů. Dané teplotě přizpůsobte i zálivku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jiřík - (2) - 43.142 (?), 17.7.2009 20:05

Dobrý večer!! může mi někdo poradit co s banánovníkem!!Hnědnou mu listy a rostou jenom malé listy.nevímco s tím, poradte někdo Jiřík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 141.4 (?), 14.1.2014 15:56

Dobrý den, pěstujeme banánovník již deset let. Za tu dobu jsme sklízeli již dvakrát plody. Nyní máme třetí banánovník, vždy jsme zasadili výhonek od toho předchozího, který měl hned od začátku listy tvarově stejné (ze začátku menší). Teď nám ale u banánovníku vyrostli dva výhony, které jsou staré asi půl roku, listy mají úzké, asi jako rákos a jsou vysoké 30 cm, je možné, že je třeba planý (pokud existují), máte někdo stejné zkušenosti ? Děkuji za odpovědi. Jarka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika