banánovník



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
   
host - 221.226 (?) 
14.12.2007 16:10

Dobrý den.

Dostal jsem banánovník (pokojový). Vím, že potřebuje světlo a teplo, v zimě omezit zálivku. Mám malý byt s oknem na východ, kde je sice teplo, ale i u okna málo světla. Pak mám verandu, kde je světla hodně, ale teď v zimě se tam teplota pohybuje okolo 5 stupňů. v jednom zahradnictví mi poradiy, abych ho nechal na té verandě. Jnže mu začaly žloutnout všechny listy, tak nevím jestli se mu tam nelíbí. Jestli je to vhodné umístění. Poraďte mi prosím, co mám udělat. Děkuji. Pište prosím na  sumavsky.skritek@seznam.cz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
host - 5.82 (?), 15.12.2007 15:13

Pane Skřítku, nevím, zda-li v zahradnictví tušili, že na verandě máte pouze 5 st.C, banánovník má být pěstován při pokojové teplotě, která by neměla klesnout pod 15 st.C, myslím, že se mu tam opravdu nelíbí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 6.15 (?), 10.2.2008 19:26

Mám také banánovník a mám, také ty samé problémy, začaly mu od spodu schnout listy, nejdříve žloutnou, pak po krajích schnou. Listy, které vyrůstají nové, jsou bez chybičky. Vyrůstají okolo něho z hlíny nové výhonky, ale když dám výhonek zakořenit do vody tak uhnije, poradíte mi jak na to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 21.194 (?), 14.2.2008 18:51

Jenom nové výhonky odřízněte a přesaďte. Porostou vám tak pěkně jak mě. Že usychají listy je normální pro banánovník. Nesmějí uschnout všechny, to je pak někde chyba.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.211 (?), 15.4.2008 13:14

Dobrý den mám doma banánovník, ale je problém že mě stvol kde jsou listy odumřel a teď nevím jestli poroste dál a nebo ne.Byla bych ráda kdyby mě někdo mohl dát radu jak na něj.Do ledna 2008 to bylo v pořídku a od konce ledna začaly usychat listy a bylo po něm... teda nevím jestli ještě jev síle růst.Zatím se tam nic neděje a už to trvá 2 měsice.Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 1.3 (?), 15.4.2008 13:20

... jestli se nic neděje již 2 měsíce, tak jste správně napsala: bylo po něm, tedy již před těmi měsíci

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 17.50 (?), 10.7.2009 23:49

to je uplně normální, že spodní list uschne a nahoře vyroste nový. Ten suchý se potom ustřihne. Výhonky je potřeba před odříznutím nechat trochu odrůst aby pustily kořínek a pak se snažit ho odříznout s tím kořínkem, zasadit do substrátu s pískem doporučuju, přikrýt pet lahví a lehce zalevát v teple.hodně stěstí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 105.83 (?), 26.4.2008 20:34

Dobrý den, bohužel vím stoprocentně, že mám na svém banánovníku puklice... nemohli byste mi někdo poradit, jak se jich zbavit? Prý je to velice těžké.děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Hráběnka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (391) - 242.231 (?), 26.4.2008 21:34

Vyhoďte ho, než se rozlezou jinam. Zkoušela jsem kdysi odstraňovat puklice z fikusu benjamin, mýdlová voda, postřiky, odlupování etc. No bylo to na houby. Ztráta času. A prohlédněte ostatní rostliny, máte-li.

H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.155 (?), 14.5.2008 11:54

zkuste je otírat vatou namočenou v lihu, tím je mechanicky odstraníte, na banán. to jde snadno, mě to pomohlo. Můžete ho i postříkat přípravkem na puklice, může pomoci i Frutapon, který není jedovatý, ale napřed bych zkusila ten líh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika