Avokádo a jeho pěstování



host - 185.187 (?)
6.6.2011 16:39

Pokud jej máte na přímem slunci, tak to bude tím, já jej mám už měsíc ve stínu..tedy relativním..takže žádná tma.A jeho listy jsou vitální.:)Snad vám to pomůže.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 220.130 (?), 12.5.2011 7:56, zobrazeno: 22118x
mam avokado asi 70 cm vysoké a padají mne listy poradi mne nekdo co stím osichaj a padaj dekuju vsem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.18 (?), 31.5.2011 22:10
Moje mají asi 30 a 15 cm, stáří asi měsíc od vyklíčení, listy nepadají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 1.6.2011 15:27

dobry den asi jste nečetl na co sem se ptal tak pokud potrebuju poradit tak chci poradit a ne ze mne tu nekdo bude psat ze komu nepadaj listy a komu jo ptam se na pričinu padani a osichani listu predem dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.172 (?), 13.12.2011 23:17

mně se stalo totéž taky mi uschly a opadaly skoro všechny listy ale přestal jsem zalevat a přestalo to dnes jsem zalil asi deci vody po cca 2 mesicich rostlina nepotřebuje hodne vody a když bude potřebovat tak začnou ovadat lista ale po zaletí budou znova vitální, snad to někomu pomůže 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.187 (?), 6.6.2011 16:39

Pokud jej máte na přímem slunci, tak to bude tím, já jej mám už měsíc ve stínu..tedy relativním..takže žádná tma.A jeho listy jsou vitální.:)Snad vám to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
quellen - (1) - 84.249 (?), 4.8.2012 18:54

Avokádo pěstuji třetím rokem, rostlina má již cca 150 cm. V posledních měsících ale postupně žloutnou, následně zhnědnou a nokec opadávájí spodní listy, takže už je kmen témeř holý až na korunku.

Přikládám fotky postižených listů. Nevíte někdo, co s tím?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.76 (?), 6.8.2012 22:29

Avokádo pěstuji ze zvědavosti - z pecky. Ale popravdě řečeno, přemýšlím, k čemu je vlastně dobré. Plodit určitě nebude a vzhledově také nic moc. Nejlépe opravdu roste ve velmi světlém stínu a vlhku (koupelna s velkým oknem na sever). Když už je ošklivé, tak jej seříznu a přesadím. Na chvíli se to zlepší. Obráží bez problémů.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.37 (?), 30.5.2013 9:55

Zdravím všechny miláčky avokáda.Taky mě přemohla zvědavost?Co se asi vyklube z té velké pecky?A taky že jo! Zhruba po čtvrt roku se objevil malý výhonek vedle kolegy ananaselaugh.Co tomu předcházelo?Žádné napichování na párátka a ponoření do dvou třetin špičkou pecky směrem do nebes, jak uvádějí odborníci.Normálně na tvrdo do hlíny a vyšlo to! Rostlinka má na výšku zatím 40 cm a pět velkých listů v koruně a další raší.Je pěkně zelená prostě paráda.Trošku mám obavy až se seřízneindecision.Tak čekám nějaké rady, šup-šup! král Miroslavsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.5.2013 10:40
Já pichl dvě pecky také přímo do zeminy, vlhko, teplo a netrvalo to ani tak dlouho (měsíc?) a už to roste a má to první lístky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.173 (?), 26.8.2018 18:19
Já taky tak. Než abych se patlal s napichávání na párátka a obměňováním vody, hlídání hladiny a podobné opičárny - ve volné přírodě to taky nikdo nenapichuje - dal jsem semeno přímo do substrátu a udržoval jej vlhký asi 2 měsíce. Navíc je to výhodnější, protože nehrozí zlomení velmi křehkého kořene při sázení do zeminy. Pak rostlina vyklíčila a nyní je stromek vysoký cca 50 cm s 10 listy a 3 malými rašícími listy. Jak se uvádí všude na internetu vyklíčeni za cca 3 týdny, je to blbost. Musíte být hodně trpěliví. Nyní dělám pokus s peckou, které jsem opatrně očistil hnědou kůži, aby zůstalo jen bílé semeno. Jeden kolega mi to poradil, že ta kůže obsahuje látky zpomalující či zamezující klíčení. Tak uvidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika