Avokádo a jeho pěstování



host - 97.18 (?)
31.5.2011 22:10
Moje mají asi 30 a 15 cm, stáří asi měsíc od vyklíčení, listy nepadají.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 220.130 (?), 12.5.2011 7:56, zobrazeno: 22067x
mam avokado asi 70 cm vysoké a padají mne listy poradi mne nekdo co stím osichaj a padaj dekuju vsem
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 97.18 (?), 31.5.2011 22:10
Moje mají asi 30 a 15 cm, stáří asi měsíc od vyklíčení, listy nepadají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 1.6.2011 15:27

dobry den asi jste nečetl na co sem se ptal tak pokud potrebuju poradit tak chci poradit a ne ze mne tu nekdo bude psat ze komu nepadaj listy a komu jo ptam se na pričinu padani a osichani listu predem dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 20.172 (?), 13.12.2011 23:17

mně se stalo totéž taky mi uschly a opadaly skoro všechny listy ale přestal jsem zalevat a přestalo to dnes jsem zalil asi deci vody po cca 2 mesicich rostlina nepotřebuje hodne vody a když bude potřebovat tak začnou ovadat lista ale po zaletí budou znova vitální, snad to někomu pomůže 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 185.187 (?), 6.6.2011 16:39

Pokud jej máte na přímem slunci, tak to bude tím, já jej mám už měsíc ve stínu..tedy relativním..takže žádná tma.A jeho listy jsou vitální.:)Snad vám to pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
quellen - (1) - 84.249 (?), 4.8.2012 18:54

Avokádo pěstuji třetím rokem, rostlina má již cca 150 cm. V posledních měsících ale postupně žloutnou, následně zhnědnou a nokec opadávájí spodní listy, takže už je kmen témeř holý až na korunku.

Přikládám fotky postižených listů. Nevíte někdo, co s tím?



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 37.76 (?), 6.8.2012 22:29

Avokádo pěstuji ze zvědavosti - z pecky. Ale popravdě řečeno, přemýšlím, k čemu je vlastně dobré. Plodit určitě nebude a vzhledově také nic moc. Nejlépe opravdu roste ve velmi světlém stínu a vlhku (koupelna s velkým oknem na sever). Když už je ošklivé, tak jej seříznu a přesadím. Na chvíli se to zlepší. Obráží bez problémů.

Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 244.37 (?), 30.5.2013 9:55

Zdravím všechny miláčky avokáda.Taky mě přemohla zvědavost?Co se asi vyklube z té velké pecky?A taky že jo! Zhruba po čtvrt roku se objevil malý výhonek vedle kolegy ananaselaugh.Co tomu předcházelo?Žádné napichování na párátka a ponoření do dvou třetin špičkou pecky směrem do nebes, jak uvádějí odborníci.Normálně na tvrdo do hlíny a vyšlo to! Rostlinka má na výšku zatím 40 cm a pět velkých listů v koruně a další raší.Je pěkně zelená prostě paráda.Trošku mám obavy až se seřízneindecision.Tak čekám nějaké rady, šup-šup! král Miroslavsmiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 133.163 (?), 30.5.2013 10:40
Já pichl dvě pecky také přímo do zeminy, vlhko, teplo a netrvalo to ani tak dlouho (měsíc?) a už to roste a má to první lístky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.173 (?), 26.8.2018 18:19
Já taky tak. Než abych se patlal s napichávání na párátka a obměňováním vody, hlídání hladiny a podobné opičárny - ve volné přírodě to taky nikdo nenapichuje - dal jsem semeno přímo do substrátu a udržoval jej vlhký asi 2 měsíce. Navíc je to výhodnější, protože nehrozí zlomení velmi křehkého kořene při sázení do zeminy. Pak rostlina vyklíčila a nyní je stromek vysoký cca 50 cm s 10 listy a 3 malými rašícími listy. Jak se uvádí všude na internetu vyklíčeni za cca 3 týdny, je to blbost. Musíte být hodně trpěliví. Nyní dělám pokus s peckou, které jsem opatrně očistil hnědou kůži, aby zůstalo jen bílé semeno. Jeden kolega mi to poradil, že ta kůže obsahuje látky zpomalující či zamezující klíčení. Tak uvidím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika