Ananas



host - 185.187 (?)
6.6.2011 14:17

Dobrý den, jde to, ale těžce.Sám jsem to nezkoušel protože vím, že rostlina která je ze semen, než dospěje trvá jí to 2x tolik než z ružice. Podívejte se na obrázek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 46.220 (?), 21.10.2010 20:09

Dobry den, schnou unej listy. Mohla bych poprosit o radu? Dekuju.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zelenáč Kenny - (29) - 242.174 (?), 5.6.2011 16:05
Mna by zas zaujimalo, ci sa da ananas vypestovat z tych malinkych semienok co su v plode. Dnes sme si ananas naporcovali a tam som ich zopar nasiel. Korienky na ruzici uz boli, co ma zaujalo, a tak mam zaistene (z urcitej casti), ze aj bude rast. Vsak tie semienka ma zaujali viac. Je mozne aby z nich nieco bolo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.187 (?), 6.6.2011 14:17

Dobrý den, jde to, ale těžce.Sám jsem to nezkoušel protože vím, že rostlina která je ze semen, než dospěje trvá jí to 2x tolik než z ružice. Podívejte se na obrázek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zelenáč Kenny - (29) - 181.102 (?), 6.6.2011 16:12
Dakujem za radu, to z tym casom je mi dost jasne ked to musi dohnat to, co ruzica uz ma. Ale to, ze aj zo seminok sa da je fajn, pretoze ako vidno na fotke, su velmi pekne. A pokial sa ruzica neprijme (tato asi prijme pretoze korienky yuz mala) tak zo semienok ak vyklicia je sanca uz skoro 100% pokial neuhinu, takze je to fajn. Dovidenia zatial :)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 5.82 (?), 11.1.2018 17:13

I kdyby to šlo, bylo by daleko výhodnější pěstovat ananas nikoli ze semínek, ale z jednotlivých listů namočených do stimulátoru. To je ale rada pro "velkovýrobu". Pro našince je nejlepší celá růžice.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.18 (?), 16.7.2011 16:36

Ahoj, pokaždé když jsem zasadila vršek z koupeného ananasu tak uschl.Až jednou pustil kořínky a roste.Mám ho už 4 roky, má asi 50cm dlouhé listy, nemá rád přílišnou zálivku.Nedávno jsem slyšela že by mělo být v květináči jablko, že jeho enzymy pomáhají k vytvoření plodů, ale zatím se nic neděje.Rostlina roste strašně pomalu.Než jsem vršek zasadila, seřízla jsem okraje a nechala dužninu zaschnout.Minulý týden jsem zasadila další ale žloutne tak z toho asi zas nic nebude.Přeju aby se i vám podařilo vypěstovat rostlinu jako mě.           Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 252.35 (?), 20.7.2011 13:10
Byl jsem v Dobraticích u Frýdku-Místku u pana Polácha, který má vytápěný skleník.Největší užitek má z ananasu.Má je na regálech asi tak v 6l. květináčích a každý mu vždy zakvete a nasadí plod.Plod váží okolo 2kg a dozrává v listopadu.Tehdy jsou samozásobitelé.Ještě jsem ale nevěděl o stimulaci do květu acetylenem, tak jsem se na to neptal. Na zahradě měl i kiwi asi Jumbo, velké plody, ale dost málo na můj vkus.Bylo tam i jiné, asi weiki. Kdosi mi říkal, že sehnal karbid vápna a kousek ho vždy hodí do růžice aby nasadila na květ.Nezkoušel jsem to.V takovém skleníku bych pak nekouřil, ale po čase dobře vyvětral. Helmuth schmied měl kdysi v Ludgeřovicích ve skleníku strom citroníku a ten stačil zásobit celou rodinu. V Teplicích měl pán vysoký 4,5m vytápěný skleník, v něm strom papaja.Každých 14 dní jeden plod zežloutl a upadl.ten konzumovali.Na stromě jich bylo moc, těsně vedle kmene nahoře květy a dolů spirálovitě stýále větší plody.Semena v nich nebyly. Chtělo to množit in vitro.Skleníky jsou dost náročné na vytápění. Sběratel palem pracoval ještě v důchodu aby měl na uhlí. V Ostravě při privatizaci měli kotel za 20milionů, ihned po privatizaci po něm zůstaly jen uříznuté trubky a všechna skla skleníků byla vytlučena aby to vypadalo jako že to dělají vandalové.Totéž jsem viděl v čelákovicích ve vile wohlmana.Sousedé nechtěli, aby vedle bylo něco, co by mohlo konkurovat jejich stavbě.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 40.110 (?), 14.11.2011 18:16
dobrý den, i já se připojuji do diskuse. zasadila sem už cca 40 ananasů a vzešly mi zatím 2 :) takže neklesejte na mysli a sázejte, však ono se to jednou podaří! jeden mám už cca 4 roky, zalévám ho zásadně na zeminu (takže úplně blbě) a daří se mu překvapivě velmi dobře..má asi 40 cm listy. moc mě zaujaly návody na vykvetení, určitě se o to pokusím. jen sem nějak nepostřehla kdy je vhodný čas na jablíčkovou metodu? díky za odpověď canyla
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 113.109 (?), 15.10.2013 18:30

Pěstování ananasů je velmi jednoduché.Zkouším reagovat na přízpěvek.Jsou to tropické rostliny.Teplota tedy pořád přes 20st.C.Takže žádné zimování, spodní teplo a pokud možno hodně/nad radiátorem út /zalejvat optimálně i do růžice/občas pohnojit... Další když tak sdělím.Každý rok mám několik plodů a to jen v bytě.Nedoporučuji letnit venku i když... Letos jsem měl 4xplody, nikdy nepoužívám acetylén.Nejdříve vyroste plod na sazenici kořenové kterou získám z odplozeného ana.a to i za jeden rok.Plod naroste a dozrává tak za pět měsíců.Z vrcholové růžice začne plodit za dubrých podmínek za dva i více roků.Staré odplozené nemá cenu držet např. že by zaplodila znovu.va

ananasové
ananasové
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 226.87 (?), 15.10.2013 18:36

No to je úžasné! Gratuluji.

Zajímá mne porovnání chuti doma vypěstovaného a v super/hyper koupeného ananasu.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika