Úhyn slepic



host - 227.97 (?)
11.5.2016 19:05

jak píšu v reakci na jiný příspěvek, něco podobného vrabci možná větší- nebo velký vrabec, moc se v tom nevyznám sad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 216.228 (?), 15.7.2016 19:16

Jenom bych chtěla reagovat na to zabíjení. taky nic nezabiju, takže vám rozumím. Ale sousedka, když potřebuju, seká mojí drůbeži hlavu, dělají to tak ostatně všichni ve vsi. Zdá se mi to nejrychleší a nejhumánnější. Králíci se zlomením vazu zabíjejí běžně, tedy tzv. "dostanou za uši", smrt je opět rychlá a bezbolestná. Nejsem vegetarián, takže proti zabíjení hospodářských zvířat nic nenamítám, ale dodržuji jednu zásadu - mají mít hezký život a milosrdnou smrt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 170.0 (?), 15.7.2016 19:35

S tím můžu jen souhlasitsmiley.

I když jsem kdysi přestírala, že maso "roste" na pultechcheeky. Od té doby jsem ušla kousek cesty, pokud je zvíře určeno na jídlo, má dobrý život a rychlou smrt, nemám s tím problém, jen je prostě nedokážu zabít. To ne, že bych k tomu i nebyla odhodlaná, ale zkrátka, jak už jsem psala, bojím se, že to udělám špatně a nikoho s praxí, abych to od něj odkoukala a pak mě "jistil" než budu vědět, že to dělám dobře tu nemám. Tedy nikoho od koho bych se to chtěla naučit - člověka který to dělá, protože je to nutné a ne protože ho zabíjení baví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.63 (?), 11.9.2016 14:57

Dobry den.prosim vas a v jakem stavu byly vaše slepičky.moje ochočena beruška už 4dny neji, nepije a stoji na miste.byla vždycky rychla, vesela a ted.je to pro mne hrozne, protože vidim jak trpi a ja taky.dala jste jim nejake leky?prosim o radu, nechci ji ztratit.dekuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 12.9.2016 11:40

D.d.-pokud Váš dotaz směřuje jen na p.VESELKU, tak se omlouvám za vstupcool. Beruška-to je slepička? Mladá, nebo už v letech? Máte jen tuto? Má horkost, půjem, plné-nafouklé volátko, teče jí něco ze zobáku, z nozder...? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Veselka10 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (362) - 144.28 (?), 12.9.2016 14:40

Napsala jste bohužel málo informací, abych mohla alespoň nějak porovnat své zkušenosti s tím, co se děje u Vás. Jak už napsal "můj" drahý S.P.Ch., je důležité popsat detaily.

Nicméně, jestliže včera už čtyři dny nic nejedla a nepila, mám za to, že dnes už je pozdě. Pokud slípka ještě žije, měla byste přistoupit spíš k radikálnímu řešení. Jsem si jistá, že tímhle stavem trpí.

Čistě hypoteticky může jít ještě o zvratitelný stav, ale příliš tomu nevěřím. Tělní zásoby jsou omezené a když dojde k jejich vyčerpání, začnou selhávat orgány. Mimo jiné, v této době většina z nás chovatelů bojuje se čmelíky. Letos jsou velmi neúprosní a to samozřejmě vede k vyčerpávání slepiček.

Jak už jsem psala, netuším, co je Vaší slípce, takže jen obecně ke stavu, kdy vidím, že se "něco děje", slepice nežere atp.. Prvotně se snažím najít příčinu, ale ne vždy se podaří, drůbež se špatně diagnostikuje, kromě zjevných onemocnění.

Dále ošetření proti parazitům, teď je to velmi aktuální. Samozřejmostí je deratizace obydlí atd. a samozřejmě ošetření celého chovu. Postižené slípce, zdá-li se to ještě řešitelné, podám B12, přímo do prsního svalu inzulínovou stříkačkou (má nejtenčí a zároveň dost krátkou jehlu). Dává se podle váhy. K pití podávám vodu s Kombisolem B-komplex a podávám šrot, tvaroh, vejce, případně přidávám přímo do zobáku výživnou pastu pro kočky Calopet apod., atp..Slepičku odděluji od hejna a pokud sama není schopná, podávám,. co jde rovnou do zobáku.

Ovšem jak už jsem psala, jde jednak o obecnou radu a také stojí za úvahu v jakém stavu slípka je, zda není vhodnějším řešením její usmrcení.  Musím bohužel říct, že nejčastější, alespoň u nás, je smrt vyčerpáním organismu, která končí udušením. Nic, co bych žádnému živému tvoru přála.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 39.86 (?), 10.5.2016 19:15

Ten mrtvý pták u krmitka, to je zajímavé o jakého ptáka se jednalo  ?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.97 (?), 11.5.2016 19:05

jak píšu v reakci na jiný příspěvek, něco podobného vrabci možná větší- nebo velký vrabec, moc se v tom nevyznám sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika