Slepice - kolik potřebují místa



host - 133.224 (?)
20.9.2020 21:58

Malý plastový necelých 600€. Za těch 10 let se dají koupit kurníky i v ČR. Zvolte nějaký teplejší, neteř měla hezký jen z prken a slepicím byla v zimě zima.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 91.110 (?), 6.3.2012 10:30

Elen, Jitko jste tady ještě? Přemýšlím nad slepičkama a vaši diskuzi jsem přečetla jedním dechem. Ale poslední příspěvek je už téměř z pravěku a mne zajímá co bylo dál :-) Jsem chovatel-amatér-nadšenec. Už jsme měli od jara do podzimu 3 jehnňata, loni jsme začali s chovem králíků, a letos přemýšlím o slepicích. (ceny vajec v tomto rozhodnutí nehrajou roli) Prosím ozvěte se Pavlína

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.16 (?), 18.3.2012 14:02

Tak jsme na tom podobně Pavlíno :-), já už si s touto myšlenkou hraju rok, ale doma jsem neměla úspěch a až nyní po roce jsem našeho tatínka trochu obměkčila a využila a okamžitě se začal stavět kurníček, takže máme půlku hotovou. Jak náš malý 3letý chlapeček usne, tak ležím a vybírám na netu slepičky, aby byly hodné a moc nekvokali aby nesly nějaká ta vajíčka aby mi moc nezničili zahradu :-)). Nejdříve jsem vybrala hedvábničky, protože jsou tak nádherné, ale snáší prý málo vajíček jen 60za rok, takže teď vedou vyandotky zdrobnělé s černým lemem.Ráda bych také tak 3 nebo 4 slepičky.  Také budu ráda za jakýkoli příspěvek pro laiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.242 (?), 18.3.2012 17:29

nabídl bych Vám také lemované ale v Plymutkách, ale kohout byl nějaký marod když neměl být a trošínku nesexovalwink,soudě dnes podle prosvěcování v líhni.Takže mám jich jak šafránu, ale jestli můžu doporučit wyandotky lososové..na snášku spolehlivé plemeno a krásu taky dostaly od pána boha


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 207.90 (?), 30.3.2012 13:07

Jé, Pavli,fakt? to mě těší.No na psaní teď jaksi není čas, ani na výrobu bižuterie, šití atd, protože slepiček je nyní sedm! a obdělané zahrady z původních 4a je rázem asi 100a a ještě jsme měli málo, tak jsme si koupili hned vedle pole, to má 1,5 měřice - myslím, že je to 100x100m.Když už bylo to pole, tak jsme koupili traktor Kubota, za něj pluh, sekačku s mulčerem a kultivátor či rotavátor... Včera jsme vyhrabávali z nového pole/leželo ladem asi 10 let/ ovšem ručně!! pýr apod a chystáme se zasadit 1000 důlků brambor.Pak ještě řepu, fazoli,cibuli-některá už je v zemi v zahradě a v zimní zahradě mám místo ratanového nábytku kozy/dřevěné!!/ s prkny a dělám si přísadu.To snad dělám každý rok, ale letos to stojí za to.Asi 200 paprik, už rozpikýrované a rajčat ani nevím, v kelímcíxh od jogurtů a truhlících mi to leze až do obýváku.Včera mi přišlo posštou 5 ks nádherných anglických růží, na ty se těším nejvíc.No a vzali jsme si k sobě mého tatínka 91 let, který mě cibruje, jak není vše na svém místě, tedy furt.2x týdně chodím do práce, abych nezvlčila úplně a mám pocit, že nic nedělám...

Večer přidám fotky.Život začíná důchodem!! Nikdy jsem se necítila tak báječně jako teď.Vstávám sice stejně jako do práce, ale nemusím, nemusím.To je velmi osvobozující pocit.Zatím všchny holky

čau!                                                                   Jitka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 97.58 (?), 2.4.2012 12:24

No já mám kurník 3x,09 metru - příčně 3 bydýlka a výběh před kurníkem 3,5x2 metry. Máme vždy 5-8 slepic a ještě si nestěžovali. Krmíme jen venku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 131.130 (?), 29.3.2012 13:56

Plánuju si pořídit 2 slepičky a váhala jsem.Po přečtení tohoto příspěvku jsem skoro rozhodnutá a moc se na ně těším.Mám taky velkého psa a jak píšete, chodí na velkou kam se mu zachce :) Mám malou zahrádku, kam nesmí a nechtěla jsem tam pouštět ani slepice.Ale teď uvažuju jinak a pro pohodlí slepiček lépe :) Děkuju za milý příspěvek :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 119.9 (?), 18.9.2020 16:59

Dobrý den,

právě se rozhoduji o pořízení 4-5 ks slepic a hledám vhodný kurník. Ve vašem příspěvku zmiňujete omlet.de. Máte s tím nějakou zkušenost? Zkoušela jsem na stránkách zjistit cenu přidáním do košíku, ale hlásí mě to chybu, takže se nemůžudopátrat, kde se tento kurník dá objednat a za kolik.

Děkuji předem za informaci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 133.224 (?), 20.9.2020 21:58

Malý plastový necelých 600€. Za těch 10 let se dají koupit kurníky i v ČR. Zvolte nějaký teplejší, neteř měla hezký jen z prken a slepicím byla v zimě zima.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika