Nepřijetí nových slepic



hawah - (3) - 41.2 (?)
9.5.2018 10:34

Dobrý den, co pamatuji, tak měla moje maminka celý život slepice. Nikdy neměla všechny nové, vždy postupně omlazovala chov přikoupením několika mladých. Problémy se zvykáním byly, ale nakonec si na sebe vždy přivykly. Jestli je měsíc už moc dlouhá doba, to nedokážu posoudit. Sama jsem nedávno k pěti dvouletým slepicím přidala mladého kohoutka jiné "rasy" a taky jsem řešila podobný problém. Ale kohoutek se docela brzy začlenil, již asi po pěti dnech se situace zlepšila a dnes je vše ok. Maminka bývala se slepicemi často na dvorku a pokud ty starší ubližovaly mladším, tak je okřikovala a proháněla. Já s nimi být tak často nemohla, ale snažila jsem se je pouštět z výběhu do celé zahrady, slepice to milují a tak si v tu dobu kohouta nevšímaly. Vyčetla jsem na netu, že je to dobře pro začlenění, protože slepice se nenudí a nevymýšlí potom různé "neplechy" :o) Přeju Vám krásné dny, Eva H.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
vesnice - (10) - 130.6 (?), 1.5.2017 15:09, zobrazeno: 16474x

Může mi někdo poradit, jak začlenit nové slepice mezi stávající hejno? Ty původní ještě po 1 měsíci nepřijaly 2 nové slepice a kdykoliv je vidí, tak na ně útočí.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.236 (?), 24.7.2017 23:28

nikdy jsem do stávajícíh hejna nepřidával, ale kamarád doporučoval postříkat všechny slepice stejnou voňavkou a je po problému... smrdějsi všechny stejně a je klid

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 122.219 (?), 1.5.2018 19:12
Toto jsem použila již několikrát a funguje to.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 142.55 (?), 2.5.2018 16:41

Vám by to přidávání nových slepic do hejna fungovalo i bez voňavky.Slepice a všeobecně ptáci totiž nemají vyvinutý čich.Spíš to bude tím, že jste dobrá chovatelka.

               Chovu zdar J.S. ch

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
hawah - (3) - 41.2 (?), 9.5.2018 10:34

Dobrý den, co pamatuji, tak měla moje maminka celý život slepice. Nikdy neměla všechny nové, vždy postupně omlazovala chov přikoupením několika mladých. Problémy se zvykáním byly, ale nakonec si na sebe vždy přivykly. Jestli je měsíc už moc dlouhá doba, to nedokážu posoudit. Sama jsem nedávno k pěti dvouletým slepicím přidala mladého kohoutka jiné "rasy" a taky jsem řešila podobný problém. Ale kohoutek se docela brzy začlenil, již asi po pěti dnech se situace zlepšila a dnes je vše ok. Maminka bývala se slepicemi často na dvorku a pokud ty starší ubližovaly mladším, tak je okřikovala a proháněla. Já s nimi být tak často nemohla, ale snažila jsem se je pouštět z výběhu do celé zahrady, slepice to milují a tak si v tu dobu kohouta nevšímaly. Vyčetla jsem na netu, že je to dobře pro začlenění, protože slepice se nenudí a nevymýšlí potom různé "neplechy" :o) Přeju Vám krásné dny, Eva H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika