Nemoci slepic



host - 111.26 (?)
10.6.2019 14:14

Dobrý den.Předem děkuji za odpověď.Jsem rádá, že se mi někdo ozval.Slepic je 9+kohout.Kurník každý rok bílím hašeným vápnem.Hřady 2.Bidla dělal manžel dle doporučení na internetu.Chovám slepice už pátým rokem a nemám pocit, že by bidla nevyhovovala.Slepičky mají volný výběh, asi 40x40m, převážně pod stromy.Kdyby kulhala jen ta jedna, tak to řešit nebudu, ale už dvě, tak to mě zaráží.Chovám pouze slepice.Psi máme, ale nikdy ke slepicím nechodí ani se k nim  nedostanou.Bohužel jsem slepici ještě neodchytla a nevyšetřila.Když je krmím, chodí úplně ke mně.Zdá se mi, že nemá nožku oteklou ani kloub.Slepice měním asi tak po 3 -4 letech.Ale ten kohout je opravdu velký.Je mladý a i mně se zdá, že ty slepice morduje.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 92.130 (?), 11.10.2018 14:42, zobrazeno: 27318x

Dobrý den, před cca 3 měsici mi onemocněla slepice (stáří 6 měsíců) - nepřijímala potravu, schoulená, přivřené oči, tekutý trus zeleno-žluto-bílý - smrt po 7 dnech. Nyní opět po cca 3 měsících mám podobné příznaky u další slepice. Chápu, že se nemoc dá takto špatně diagnnostikovat, ale rád bych se zeptal, jak lze po domácku léčit virově/bakteriální onemocnění. Je nutná návštěva veterináře nebo lze použít i volně dostupné preparáty nebo jiné osvědčené postupy?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jariel231 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 146.203 (?), 11.10.2018 20:30

Na vašem místě bych vyčistil kurník. Dezinfikoval ho hydrátem, nebo vyhačeným na vzduchu mletým vápnem. Vystlal pilinami nebo slaměnou řezankou. Slepičkám bych omezil konzumaci kuchyňských zbytků. Čistá voda by měla být samozřejmostí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 42.154 (?), 4.5.2020 16:26

dobrý den u kohouta nahle zfialověl hřebinek, kohout špatně dýchal a pošel.Dnes take stejně slepice také fialový hřebinek a spodní část zobáku o dost větší

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.40 (?), 9.6.2019 8:25

Dobrý den.Potřebuji prosím poradit ohledně slepice.Je dvouletá, vlaška.Už asi 2 měsíce kulhá.Nejprve lehce a pak jako by se to zhoršovalo.Hřebínek má červený, z půlky povadlý, má dost vyklované peří na křídlech.Jakoby zhora.Ale to si myslím, že má asi od kohouta.Nic méně má to víc, než ostatní slepice.Žije v chovu s 9 slepicemi a jedním kohoutem.Žere normálně.Od žrádla jí ostatní odhánějí, ale pak se nažere dobře.Dnes mi začala kulhat další slepice.Zase jen tak lehce.Bojím se, jestli to není nějaká nákaza.Ale ostatní slepice jsou fit.Nevíte prosím co mám dělat?děkuji moc Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.138 (?), 9.6.2019 22:06

Těžký kohout, kupte mladšího a těžkého upotřbte v kuchyni.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 10.6.2019 11:46

Hano- i Vám přeji dobrý den. Doplňte, prosím, info o Vašem chovu: jaké prostory má Vaše drůbež k dispozici, jsou na dvorku jen kurové, nebo další fauna-např.husy, krůty, psi... Noční odpočívárna je jak velká-hřady, bidla... Kulhání může mít různé příčiny-poranění při pádu, v důsledku výž.nedostatku, boj o pozice v hejnu, nevhodná konstrukce hřadů a tyčí... Zkusila jste ptáky chytit a pohmatem+pohledem zblízka vyšetřit? Je některý z kloubů postižených končetin oteklý, jinak barevný, teplejší? Kdysi se takové nestandartní-odlišné kusy přednostně a včas z chovu vyřazovaly, po zabití, spaření, vykuchání-byly-li shledány k tomu vhodnými upotřebily v kuchyni... Jak to děláte Vy? Necháváte slepice umřít na sešlost věkem? SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.26 (?), 10.6.2019 14:14

Dobrý den.Předem děkuji za odpověď.Jsem rádá, že se mi někdo ozval.Slepic je 9+kohout.Kurník každý rok bílím hašeným vápnem.Hřady 2.Bidla dělal manžel dle doporučení na internetu.Chovám slepice už pátým rokem a nemám pocit, že by bidla nevyhovovala.Slepičky mají volný výběh, asi 40x40m, převážně pod stromy.Kdyby kulhala jen ta jedna, tak to řešit nebudu, ale už dvě, tak to mě zaráží.Chovám pouze slepice.Psi máme, ale nikdy ke slepicím nechodí ani se k nim  nedostanou.Bohužel jsem slepici ještě neodchytla a nevyšetřila.Když je krmím, chodí úplně ke mně.Zdá se mi, že nemá nožku oteklou ani kloub.Slepice měním asi tak po 3 -4 letech.Ale ten kohout je opravdu velký.Je mladý a i mně se zdá, že ty slepice morduje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 10.6.2019 19:48

Důvěra v manžela Vás ctí, spolehnout se 100pr. na návody na Internetu-to je nutno alespoň mírně zpochybnitlaugh! Jestli je velikost a náruživost kohouta v rozporu ze zdr.stavem slepic, je nutno si položit otázku, zda jeho největší přínos nespočívá v silném vývarucool...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.118 (?), 10.6.2019 17:58
Dobry den, mam kohouta minoraka. Koupil jsem ho před cca dvema měsíci v Radhosti na trzích. Nejsem moc zkuseny zatim v chovu, nicmene na usnicich se kohoutovi objevil takovy nahnedly flek. Postupne se ty fleky rozšiřují a tmavnou, ak zase ustoupi, aby se po nekolika dnech vratily. Vedeli byste nekdo, o jakou nemoc se jedna, a případně jak se leci (zda veterinar, zmena krmiva apod.). Jinak je kohout uplne v pohode, kokrha, skace na slepice, hrabe, beha.. Zkratka zda se byt vesely 😊 prikladam foto. Moc dekuji za rady Benny

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 10.6.2019 19:38

Živé zvíře na dvorku není maketa ve vitríně, která vydrží nablýskaná téměř navěkywink! Může docházet k opakovanému odírání velmi jemné tkáně o slepičí přítelkyně, znečišťování při popelení,  krmení jemnou-šrotovitou, nebo mastnou složkou potravy, poranění žárlivými partnerkami...cool Ať tak, či onak-jestli je kohoutek veselý, nijak bych se tím nestresoval-jen pozor, pokud by povznesenou náladu způsobovala kvašená strava! SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika