Sloupovitý ostružiník Navaho



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 202.96 (?) 
11.4.2010 11:15, zobrazeno: 109643x

Dobrý den, uvažuji o zakoupení tohoto ostružníku.Na zahradě nemáme moc místa, tak mě zaujal tenhle sloupovitý.Co jsem se díval na net, tak moc informací jsem k tomu nenašel.Zajímalo by mě jestli ho někdo nemá-jeho zkušenost s pěstováním, výškou atd.I nějaké reálné foto bych uvítal.Fotkám typu Star.. moc nevěřím. Prostor kam bych ho chtěl vysadit má 1x1m. Děkuji Zdenek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 213.74 (?), 11.4.2010 17:54

Také jsem toho moc o ostružině Navaho nenašel a a také bojuji na zahrádce s míste a tak jsem to rysknul a objednal je.Prý jsou v květináčích... No uvidím co to udělá. Maximálně příjdu o 70 korun za sadbu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 202.96 (?), 11.4.2010 19:48

Já jsem našel pár fotek ze Star.. kde měli plod téměř přez celou ruku.Ale ani o pěstování toho není moc napsáno.Hlavně jsem chtěl někoho kdo je má delší dobu. Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 11.4.2010 19:54

Photoshop je velmi mocný nástroj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 25.145 (?), 11.4.2010 20:19

Mám ho teprve druhým rokem, takže nějak zvlátními zkušenostmi z praxe rovněž posloužit nemůžu. Tak jen to málo: zakoupila jsem sazenice kontejnerované, pouze 2 na zkoušku. Bohužel jsem je vysazovala zjara, vyhnaly 4-5 výhonů-je třeba je vyvázat ke kolíku-plodily pozdě zřejmě díky nepříliš šťastnému termínu vysazení, takže ke kvalitě a chuti se vyjádřit nemůžu. Nicméně rostliny jsou silné, zdravé, výhony byly vysoké v tom prvním loňském roce kolem 70 cm. Letos to zatím vypadá, že délka výhonů bude větší. Výhony jsou rovné, ale je třeba je skutečně vyvázat k opěrnému kůlu. M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 11.4.2010 20:44
Mám tři druhy ostružiníku (velkoplodý, beztrný) a roste to jako plevel, výhony jsou rovné a dosahují běžně několika metrů. Mám je nataženy na drátěnce a je problém udržet je v rozumných mezích. Nedovedu si představit kolik urodí NAVAHO na těch "čípcích". Mirek
tady vlevo je částečně vidět ta džungle ostružin
tady vlevo je částečně vidět ta džungle ostružin
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 202.96 (?), 12.4.2010 13:59

Děkuji "Romilo",takže myslíte že je lepší vysadit na podzim?  Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.158 (?), 12.4.2010 14:26
Když je vysadíte teď tak Vám letos, možná špatně, ale zarodí. Když na podzim a bude taková zima jaká byla, tak ani pořádně nezakoření. Sadil jsem malinu na podzim a není na ní ještě vidět zda se vůbec ujala. Staré rostliny již mají třícentimetrové výhony a ze země lezou i s ostružinami také. Takže sázejte UŽ!!! Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.96 (?), 12.4.2010 16:35

Díky Mirku, nejdřív musím koupit :o) Zdenek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 16.4.2010 11:46
Tady je aktuální foto dvou druhů ostružiníku. Bohužel nevím názvy, jsou velkoplodé, beztrné, jeden jsem zakoupil v zahradnictví, druhý mám od známého z Rakouska (řízek). Stáří může být tak 3-4 roky.
tento šlahoun se táhne po drátěnce a má cca 4 metry
tento šlahoun se táhne po drátěnce a má cca 4 metry
některé šlahouny začaly rašit ale
některé šlahouny začaly rašit ale "odešly", jdu je ufiknout
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika