Sázení semena (pecky) mandlovníku



host - 231.226 (?)
7.10.2010 7:49

nevyklíčila mi ani jedna... ani vonku ani vo vnútri... skúšal som to tri roky po sebe... ale dostať kúpiť sadenice, napr. aj starkl... ale dorastá na velký strom... aj v naších podmienkach normálne vonku bez ochrán proti mrazu... napr v Nitre na jednom sídlisku sú tak asi 40 ročné stromy, ktoré už dávno prerástli rozmery záhradky, a plody padajú na cestu, tak odtial som mal tie pecky... jedná sa o velkoplodé sladké mandle... Juraj

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 8.40 (?), 22.5.2010 10:39, zobrazeno: 15011x

Dobrý den, už ani nevím jakým způsebem se k nám dostala pecka od mandlovníku. Rád bych ho šel zasadit a těšit se z jeho vzrůstu, ale nemám žádné zkušenosti o zasazení tohoto plodu. Chtěl bych ho nejdříve zasadit do misky a v průběhu časem bych ho možná zasadil ven na zahradu. Děkuji na budoucí příspěvky a rady.
           Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 29.5.2010 15:12

zasadit se mela hned po sklíizni a ne ted.ted uz je uvnitř nejspíš shnilá.Mělo se to taky nechat zasazeno venku pod sněhem až do ujara pak je to teprv schopno klíčit, jako i veliké množství jíiných semen a pecek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 29.5.2010 23:40

Pokud není stratifikovaná, tak ji nechte aspoň 3 měsíce stratifikovat v ledničce ve vlhkém písku. Pak na týden namočit a zasadit. Snad ještě letos něco vyroste. Jinak až na jaře nebo třeba skutečně už nikdy. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.66 (?), 6.10.2010 22:00

Přesto vám moc děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.226 (?), 7.10.2010 7:49

nevyklíčila mi ani jedna... ani vonku ani vo vnútri... skúšal som to tri roky po sebe... ale dostať kúpiť sadenice, napr. aj starkl... ale dorastá na velký strom... aj v naších podmienkach normálne vonku bez ochrán proti mrazu... napr v Nitre na jednom sídlisku sú tak asi 40 ročné stromy, ktoré už dávno prerástli rozmery záhradky, a plody padajú na cestu, tak odtial som mal tie pecky... jedná sa o velkoplodé sladké mandle... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.105 (?), 9.10.2010 13:47

To je divné, že nic neklíčí. Já jsem v březnu dostal 5 mandlových pecek, které nebyly stratifikované. Dal jsem je bez vyluštění s pískem do ledničky a až 3 z nich praskly, vysadil jsem je. Mám z nich jen dvě zdravé rostlinky, které se ještě nedají očkovat, ale od podzimu stratifikované broskvomandle jsou na tom docela dobře. Výrobci osiva doporučují hned v řijnu vysadit. Pokud však máme jen deset pecek, víc si jich hledíme (narušení slupky, stratifikace apod.). Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika