Sázení semena (pecky) mandlovníku



vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?)
29.5.2010 15:12

zasadit se mela hned po sklíizni a ne ted.ted uz je uvnitř nejspíš shnilá.Mělo se to taky nechat zasazeno venku pod sněhem až do ujara pak je to teprv schopno klíčit, jako i veliké množství jíiných semen a pecek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 8.40 (?), 22.5.2010 10:39, zobrazeno: 14998x

Dobrý den, už ani nevím jakým způsebem se k nám dostala pecka od mandlovníku. Rád bych ho šel zasadit a těšit se z jeho vzrůstu, ale nemám žádné zkušenosti o zasazení tohoto plodu. Chtěl bych ho nejdříve zasadit do misky a v průběhu časem bych ho možná zasadil ven na zahradu. Děkuji na budoucí příspěvky a rady.
           Pavel

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vrana1 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (171) - 18.164 (?), 29.5.2010 15:12

zasadit se mela hned po sklíizni a ne ted.ted uz je uvnitř nejspíš shnilá.Mělo se to taky nechat zasazeno venku pod sněhem až do ujara pak je to teprv schopno klíčit, jako i veliké množství jíiných semen a pecek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.105 (?), 29.5.2010 23:40

Pokud není stratifikovaná, tak ji nechte aspoň 3 měsíce stratifikovat v ledničce ve vlhkém písku. Pak na týden namočit a zasadit. Snad ještě letos něco vyroste. Jinak až na jaře nebo třeba skutečně už nikdy. Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 167.66 (?), 6.10.2010 22:00

Přesto vám moc děkuji!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 231.226 (?), 7.10.2010 7:49

nevyklíčila mi ani jedna... ani vonku ani vo vnútri... skúšal som to tri roky po sebe... ale dostať kúpiť sadenice, napr. aj starkl... ale dorastá na velký strom... aj v naších podmienkach normálne vonku bez ochrán proti mrazu... napr v Nitre na jednom sídlisku sú tak asi 40 ročné stromy, ktoré už dávno prerástli rozmery záhradky, a plody padajú na cestu, tak odtial som mal tie pecky... jedná sa o velkoplodé sladké mandle... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 66.105 (?), 9.10.2010 13:47

To je divné, že nic neklíčí. Já jsem v březnu dostal 5 mandlových pecek, které nebyly stratifikované. Dal jsem je bez vyluštění s pískem do ledničky a až 3 z nich praskly, vysadil jsem je. Mám z nich jen dvě zdravé rostlinky, které se ještě nedají očkovat, ale od podzimu stratifikované broskvomandle jsou na tom docela dobře. Výrobci osiva doporučují hned v řijnu vysadit. Pokud však máme jen deset pecek, víc si jich hledíme (narušení slupky, stratifikace apod.). Mimmo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika