Rybízové víno je moc sladké



host - 119.228 (?) 
4.10.2021 9:41, zobrazeno: 824x

Dobrý den,

včera jsem stáčel rybízové víno. Po nádherné čiré červené barvě přišlo zklamání. Není to vůbec víno, ale spíše šťáva. Vůbec tam není cítil alkohol a je to příliš sladké. husté to není.

Na začátku jsem dal 5l rybízové šťávy, 5 kilo cukru. Celkem doplněno na 25 l. Tedy asi kilo cukru na 5 litrů.

Kvasilo to ve stodole.

Nevíte, kde jsem udělal chybu?

Díky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 48.86 (?), 14.1.2022 20:54

A jak to dopadlo? Keď je to sladké a neni v tom cítiť alkohol, tak to asi ani nezačalo kvasiť... Ja by som zarobil kvások a skúsil to rozkvasiť v teple pri 20 - 25 stupňoch. 5 kilo cukru na 25 litrov vychádza 200 gramov na liter - velmi nahrubo, z toho by mohlo vykvasiť lahké víno s obsahom alkoholu do 10 percent a v podstate s nulovým zbytkovým cukrom. 
 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 14.1.2022 23:49

Mošt s 20% cukernatostí vždy vykvasí se zbytkovým cukrem. Navíc tady byla ta cukernatost vyšší, protože musíme připočítat i cukr v rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 245.50 (?), 16.1.2022 10:28

Rybiz obsahuje - podla druhu a podmienok - cca 6 - 9,5% cukru. Vzhladom k tomu, že kolega toto množstvo nariedil ďalšími piatimi litrami vody na liter muštu - t.j vo výslednom roztoku bolo cukru z rybízu cca 1 - 1,5% - dovolil som si od tohoto cukru v rámci zjednodušeného výpočtu ktorý som uviedol na začiatku, abstrahovať.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 236.1 (?), 16.1.2022 19:08

V 5 litrech rybízové šťávy je necelého 1/2 kila cukru.To jste abstrahoval poměrně dost (cca 10% veškerého cukru).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 81.144 (?), 17.1.2022 11:09
Sladké je i tokajské a není to na závadu. Musíte sám vědět, jestli vůbec začalo kvasit a nebo se zarazilo až později. Jestli se vyčistilo a má jiskru. Důvodů proč se tak stalo může být víc...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika