Rybíz - množení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 137.170 (?) 
5.4.2012 21:10

Rada v posledním příspěvku je nejlepší. Nevzpoměl jsem si. Skoro z každého staršího keře lze oddělit bez většího poškození a vykopávání „matky“ část, jako silný odkopek. A ten se po úpravě převeze snadno. Podle situace pákové nůžky, ocaska, sekerka, krompáč, dál provaz na svázání při práci a folie na zabalení. Všechno ostatní je popsáno v předchozích radách. A z jednoho keře porostou keře dva, plodící hned. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 19.196 (?), 30.6.2012 6:52

Dovolte mi připomínku k množení bylinnými řízky. Předloni jsem si zkusila na jaře namnožit jostu ve skleníku. Odstřihla jsem několik větví /  nařízkovala je na tři pupeny /,  dva pupeny dala šikmo do země, poslední musí koukat na svět. Přiklopila sklenicí a poctivě zalévala. Nemusím připomínat, že zemina byla kvalitní z kompostu.Všechny se skvěle ujaly, když byl z horního pupeny velký list, skleničku jsem odklopila. Skleník je dost na slunci tak jsem větvičky přes léto chránila před ostrým sluncem.Na podzim jsem je vysadila znovu ven, kořenů měly hodně. Zásadně dávám k rybízům kompost, je možný i koupený Zahradnický kompost. Letos už jsou z větviček keře moc pěkné a rodí. K rybízům dávám kompost / rozhodím a hráběmi zahrabu / a také jsem zkusila přidat rohovinu / biohnojení /. Teď chci zkusit zařízkovat ty větve, které jsem po sklizni letos ustřihla tak uvidím, jak pochodím. Zdravím zahrádkáře, není nad vlastní výpěstky. Danuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 19:52

má někdo zkušenosti s řízkováním dřevitými řízky červeného rybízu, zajímá mě příprava a množení přímo do černé fólie, děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 3.3.2013 20:29

Nevím, jestli to jsou dřevité nebo polodřevité - řízkuji na podzim z nových výhonů. Vyzrálý řízek s třemi očky zasadit mírně šikmo tak (odstranit listy, příp.použít stimulátor), aby nad zem koukalo poslední očko. Nemusí se přesazovat, příští rok už udělá pár výhonů a za chvíli je keř...  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 20:48

to mi je jasné, jen mi není jasné jak se to sází přímo do té plachty, folie

rád bych nařízkoval cca 100-150 řízku na plachtu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 3.3.2013 21:02

Jó, tak fólii nepoužívám, ale přece se to musí dělat stejně, jen to píchnout do proříznutého kříže ve folii jako při sázení keřů, ne blush?            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 3.3.2013 21:26

něco mi říká, že jsem kdysi viděl foto jak to dávají mezi dvě černé folie -klasické černé, žadné geotextílie a bylo to, jen nevím jak to přesně je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 3.3.2013 22:02

Ja som to tiez takto niekde videl, odrezky vpichovali priamo cez foliu do zeme, skusenosti s tym nemam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 3.3.2013 22:15

A nedávali třeba řízky do řady mezi dva pruhy folie? Protože to píchání řízků skrz folii se mi moc nezdá - jak by pak prorůstaly zespodu další výhony?  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 3.3.2013 22:19

Nijak, odrezky sa v jeseni z pôdy vyberali, a isli na export.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika