Rybíz - množení



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
   
host - 176.18 (?) 
21.6.2010 15:13

Na množení rybízu se podívejte na vlákno "řízkování rybízu bylinnými řízky", příspěvek od 91.57 ze dne 24.7. Řekla bych, že řízkování je lepší než dělení keře, protože nezůstávají dole zbytky starého dřeva, kde mohou být různé houby ap. Jinak se dají staré keře rybízu zmladit seříznutím celého keře těsně nad zemí - pokud je keř životaschopný, vyrostou pěkné nové výhony. Na otázku, za jak dlouho plodí - na větvičkách vyrůstajících z loňského dřeva = takže 1.rok ne. Metrové výhony jsou většinou 2.rokem, i když se hnojí, tak 1.rok (aspoň u nás) dorostou tak 60-70cm.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
aurecon - (22) - 186.139 (?), 21.6.2010 16:40
Nenašla jsem to vlákno, můžete mi ho prosím vytáhnout nahoru, abych se mrkla? Tak teď nevím, jak ho namnožit, vypadá to, že to zkusím asi všemi způsoby, co jste řekli :-D Díky za rady.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 201.144 (?), 21.6.2010 22:17

Pokud ty keře začnete prořezávat, začnou zase plodit, takhle jsem začala prořezávat staré rybízy i angrešty a hned další rok měly velké ovoce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 82.71 (?), 11.10.2010 13:07

Dobrý den.

Dnes jsem vykopal a rozdělil rybíz černý-Losan.Vzhledem k tomu, že má ještě docela zelené listy je nutné je po přesazení odstranit?Totéž jsem udělal s rybízem červeným, ale ten už je téměř bez listů.Takže by mu přesazení event.nemělo ublížit.Staré letorosty jsem odstranil, ale ty nové jsem nechal v původní délce.Je nutné je zkrátit?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 81.81 (?), 11.10.2010 17:22

Trochu jste to popletl. Losan je červený rybíz, nikoli černý. Listy můžete před výsadbou odstranit, ale když to neuděláte, opadají samy.
Zakrácení letorostů odvisí od toho, jak velké a zachovalé má sazenice kořeny. Já je zakracuju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
borax - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (88) - 82.71 (?), 11.10.2010 23:13

Tak to jsem s tím Losanem poletl.Usuzoval jsem podle toho, že tam byl ještě jeden černý plod(asi schnilí). Je to vcelku jedno, kolik jakého rybízu tam bude.Děti milují oba.Chtěl jsem koupit v zahradnictví červený  keříčkový rybíz, ale neměli.A za stromkový dát 90 kč a pak se dívat jak ho decimuje antraknoza...

Při přesazování jsem kořeny potřel růst.stimulátorem a přisypal substrátu.Tak jsem snad nic nepokazil.Hlavní kořen byl silný, ale vedlejší kořínky nic moc.Tak uvidím na jaře... Jaké chemické hnojivo na něj z jara použít?Nebo postačí uležený hnůj?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 12.10.2010 8:34

Při výsadbě bych pro úspěšné zakořenění nepoužíval žádné chemické hnojivo, ani hnůj. Jenom kvalitní zeminu a kompost.  Až keře na jaře porostou a budou potřebovat zálivku,  je možné přihnojit slabším hnojivým roztokem. Sám to ale nedělám, ve vylepšené půdě rostou i tak dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 11.10.2010 18:22

Jestli nejste ve vyloženě suché oblasti, nic nestříhejte, poroste normálně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.2 (?), 28.3.2012 21:34

U keřového červeného rybízu jsem nechala ze země vyrůst nový výhon. Zajímalo by mě, jestli se dá nějak využít - jako odkopek... nebo nutno ustřihnout. Děkuji, Lenča.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 29.3.2012 8:43

Výhon keřového rybízu můžete použít jako odkopek a bude mít stejné vlastnosti jako původní keř.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů20:43
Nářadí pro průklest vysokých stromů19:01
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika