Rybíz, angrešt



host - 88.108 (?)
23.4.2007 17:44
Na listech rybízu se udělaly fialové zpuchýřené útvary a květenství zasychá. Podle fotografie z knihy od p. Pelešky by to mělo být způsobeno sáním mšic. Je to možné teď, když je takové sucho? Proč je to jen na jednom stromku? Co s tím?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
               
host - 230.20 (?), 6.4.2007 6:09
Také mám radši keře než stromky. Možná, že se hůř sklízí, ale už mi to ani nepřijde. Mám jeden pravokořenný stromek josty, ale bez pevné opory by kmínek (opravdu silný) korunu neunesl.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.3.2007 17:10
Česko je meruzalková velmoc. Jinde v Evropě jsou běřné pravokořenné stromky angreštů - ani nepotřebují oporu. Keře u rybízů jsou zlatý standart, angreštové keře se ale oproti stromkům hůře češou, výhony se válí po zemi.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 215.8 (?), 19.3.2007 17:30
Skutečně je možné (u jakékoli odrůdy) vypěstovat pravokořenné kmínky dost silné, aby unesly korunku bez opory? Můžete poskytnout návod?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 19.3.2007 18:28
Zkuste vyvázat jeden výhon angreštu ke kolíku  a rozvětvení zapěstovat výše. Po pár letech můžete oporu odstranit. Samozřejmě budete bojovat s výmladky (podobně jako umeruzalky)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.180 (?), 17.4.2007 6:38
Na stromkovém černém rybízku se mi zdají lístky lepkavé. Asi nějaký škůdce...Jsem laik, poraďte mi co s tím.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 150.18 (?), 12.7.2008 10:47
Meruzalka nebo krajově taky murazilka je sice podnož pro roubování angreštů, ale pokud jí od angreštu oddělíte a zasadíte, vyroste vám keř asi 2 metry vysoký.Plodí ovoce velikosti, tvarem i barvou podobné černému rybízu.Jeho chuť je kyselkavá, obsahuje velké množství vitamínu C.Jsou z nich velmi dobré a zdravé marmelády a šťávy.Mám už keř asi 6 let, musím ho každoročně zatřihávat, ať nejde do výšky a jsem sním nadmíru spokojený.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 88.108 (?), 23.4.2007 17:44
Na listech rybízu se udělaly fialové zpuchýřené útvary a květenství zasychá. Podle fotografie z knihy od p. Pelešky by to mělo být způsobeno sáním mšic. Je to možné teď, když je takové sucho? Proč je to jen na jednom stromku? Co s tím?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 23.4.2007 18:50

Mšice na rubu listu sami uvidíte. Za čas přejdou i na ostatní červené rybízy, buďte bez obav.
Co s tím? Mát 2 možnosti - buďto nechat být nebo postříkat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.105 (?), 9.5.2007 17:57
Prosím poradit co to je? List rybízu žloutne od okrajů směrem ke středu. Žilkování zůstává zelené. Plody na zasaženém prutu se neočistily a zastavil se jejich vývin, postupně všechny listy ztrácí zelené zabarvení až zůstanou žluté pouze kresba žilnatiny je zelená. Na rostlině je takto zasažen jeden plodící prut ,zbývající dva jsou dosud bez známek poškození. Děkuji Hana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311), 9.5.2007 18:05
Tak vypadá chloroza. Nepovápnila jste náhodou ty rybízy?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika