Růžový rybíz



host - 126.187 (?)
26.7.2022 12:01

RŮŽOVÝ PINK CHAMPAGNE mají nyní na Zoja

PeP

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 248.22 (?), 27.2.2016 14:33

Zkuste p.Peška - staré odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.146 (?), 24.4.2022 14:13

Dobrý den, ráda bych si pořídila růžový rybíz, líbila by se mi odrůda Rose de Champagne, ale co jsem se dívala, tak u nás je k dostání jen Lubawa nebo Gloire de Sablon. Kdo je máte, jaké máte zkušenosti s chutí, růstem atd., jakou odrůdu byste doporučili?  A vyplatí se objednávat ze zahraničí, nebo jsou na tom domácí odrůdy stejně? Děkuji za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.227 (?), 24.4.2022 15:06
Rose de Champagne u nas letos prodavalo Zahradnictvi Zoja. Uz ho maji vyprodany. Objevil se tu snad poprve a postupne se nabidka ruzovych rozsiruje, tak snad bude i za rok. Je to hezky stromek, ma i poupata, nejspis tedy letos ochutname. Loni jsem ho sazela dva keriky. Jeden maly od pani, ktera si ho privezla z Francie a namnozila (prvnich par kulicek bylo chutnych), druhy jsem koupila v Nemecku, dorazil jeste mensi, plny urputnych msic a nakonec mi ho jeste rodina posekala. Prezil, ale ma asi jen 3 rasici pupeny… Loni jsem sazela i Lubawu, Gloire de Sablon, Jules a Kozolupsky ruzovy. Lubawa je silny stromek, koupila jsem v mistnim zahradnictvi, loni plodil, chut oproti recenzim vynikajici. Letos je obsypany kvety. Gloire de Sablon jsem sazela jako ker i stromek (oboji Starkl). Ker nakonec plodil cervene - klasicka zamena odrud. Stromek plodil spravne, chut jeste o fous lepsi nez Lubawa, mozna mene vzrustny, ale ma horsi stanoviste. Take ma hodne poupat. Kozolupsky ruzovy - ma byt ruzova mutace cerveneho, koupila jsem v Praze na Francouzske, stromek, plodil zatim stredne, dosti kysely. Jules - taktez z Nemecka, maly, zamsicovany a take byl posekan, tudiz neochutnan. Ma asi 5 rasicich pupenu, z toho 2 s poupaty. Zdravim Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 25.4.2022 7:20

Naštěstí mám mladé, kteří se vrhli na sekání trávy. Aby nedocházelo k posečení méně prostorově výrazných dřevin, značím tyto pomocí zabodnutých tyčí s mašlí nahoře-funguje to výborně, ztráty nulovéwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.226 (?), 25.4.2022 12:52
Gloire de Sablon jsem zakoupil loni u Brabce v Modřicích u Brna, bylo na něm i pár kuliček a byly výborné, o dost sladší proti běžnému červenému rybízu. Uvidíme letos, zdá se, že násadu bude mít slušnou. Rose de Champagne bych ale také rád sehnal, zatím jsem jej nikde neviděl, u Brabce měli z růžových už jenom Lubawu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.187 (?), 27.4.2022 8:20

Rose de Champagne jsem zrovna loni na podzim vysazoval. Stromek jsem koupil v místním zahradnictví. Zatím vypadá, že se chytil a má i pár střapců.

Za rok dám vědět :)

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.187 (?), 26.7.2022 12:01

RŮŽOVÝ PINK CHAMPAGNE mají nyní na Zoja

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika