Růžový rybíz



host - 248.22 (?)
27.2.2016 14:33

Zkuste p.Peška - staré odrůdy.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 248.22 (?), 27.2.2016 14:33

Zkuste p.Peška - staré odrůdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 129.146 (?), 24.4.2022 14:13

Dobrý den, ráda bych si pořídila růžový rybíz, líbila by se mi odrůda Rose de Champagne, ale co jsem se dívala, tak u nás je k dostání jen Lubawa nebo Gloire de Sablon. Kdo je máte, jaké máte zkušenosti s chutí, růstem atd., jakou odrůdu byste doporučili?  A vyplatí se objednávat ze zahraničí, nebo jsou na tom domácí odrůdy stejně? Děkuji za názory

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 40.227 (?), 24.4.2022 15:06
Rose de Champagne u nas letos prodavalo Zahradnictvi Zoja. Uz ho maji vyprodany. Objevil se tu snad poprve a postupne se nabidka ruzovych rozsiruje, tak snad bude i za rok. Je to hezky stromek, ma i poupata, nejspis tedy letos ochutname. Loni jsem ho sazela dva keriky. Jeden maly od pani, ktera si ho privezla z Francie a namnozila (prvnich par kulicek bylo chutnych), druhy jsem koupila v Nemecku, dorazil jeste mensi, plny urputnych msic a nakonec mi ho jeste rodina posekala. Prezil, ale ma asi jen 3 rasici pupeny… Loni jsem sazela i Lubawu, Gloire de Sablon, Jules a Kozolupsky ruzovy. Lubawa je silny stromek, koupila jsem v mistnim zahradnictvi, loni plodil, chut oproti recenzim vynikajici. Letos je obsypany kvety. Gloire de Sablon jsem sazela jako ker i stromek (oboji Starkl). Ker nakonec plodil cervene - klasicka zamena odrud. Stromek plodil spravne, chut jeste o fous lepsi nez Lubawa, mozna mene vzrustny, ale ma horsi stanoviste. Take ma hodne poupat. Kozolupsky ruzovy - ma byt ruzova mutace cerveneho, koupila jsem v Praze na Francouzske, stromek, plodil zatim stredne, dosti kysely. Jules - taktez z Nemecka, maly, zamsicovany a take byl posekan, tudiz neochutnan. Ma asi 5 rasicich pupenu, z toho 2 s poupaty. Zdravim Eva
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 91.196 (?), 25.4.2022 7:20

Naštěstí mám mladé, kteří se vrhli na sekání trávy. Aby nedocházelo k posečení méně prostorově výrazných dřevin, značím tyto pomocí zabodnutých tyčí s mašlí nahoře-funguje to výborně, ztráty nulovéwink, SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 50.226 (?), 25.4.2022 12:52
Gloire de Sablon jsem zakoupil loni u Brabce v Modřicích u Brna, bylo na něm i pár kuliček a byly výborné, o dost sladší proti běžnému červenému rybízu. Uvidíme letos, zdá se, že násadu bude mít slušnou. Rose de Champagne bych ale také rád sehnal, zatím jsem jej nikde neviděl, u Brabce měli z růžových už jenom Lubawu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 126.187 (?), 27.4.2022 8:20

Rose de Champagne jsem zrovna loni na podzim vysazoval. Stromek jsem koupil v místním zahradnictví. Zatím vypadá, že se chytil a má i pár střapců.

Za rok dám vědět :)

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 126.187 (?), 26.7.2022 12:01

RŮŽOVÝ PINK CHAMPAGNE mají nyní na Zoja

PeP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika