Růžový rybíz



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 40.135 (?) 
28.6.2010 10:27, zobrazeno: 47719x

Kromě bílého a červeného jsou i odrůdy barevně a chuťově "mezi". V zahraničních materiálech jsem našla odkazy na odrůdy Rosa Sport a Rose de Champagne. Ale údajně jsou nějaké k sehnání i u nás (nevím, zda tyto nebo nějaké české šlechtění). Takže dotaz - znáte je? máte je?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 183.242 (?), 28.6.2010 11:13

Růžový rybíz máme, nevím jaká je to sorta, protože kdysi dávno bývaly na zahradě, potom je můj otec vykopal (jako skoro všechny rybízy) a asi po 15 letech s najednou jeden keříček objevil. Ten náš je sladší než bílý i červený, má dlouhé střapce a kupodivu nejsou na něj kosáci. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 91.2 (?), 17.7.2012 23:56

Růžový rybíz mám ještě po dědovi, už asi 40 let, děda byl zahrádkář tělem i duší, onen růžový rybíz si vypěstoval pokusným křížením bílých a červených odrůd, má krásné dlouhé hrozny, bujný růst, mrazuodolný, je sladší než červené odrůdy, šťavnatý, ale náchylný na antraknózu, musí se pravidelně stříkat. Jinak výborný na marmelády i na výrobu růžového vína.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.33 (?), 30.10.2013 20:26

Normálně není nikde k sehnání, začíná ho množit p.Pešek - staré odrůdy, ale zatím na prodej nemá.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 41.143 (?), 31.10.2013 10:26

Letos v Bojnicích prodávají růžový rybíz Gloire de Sablons.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 24.3.2014 22:35

Jinak výborný na marmelády i na výrobu růžového vína.

Nejlepší víno je bezesporu z bílého rybízu, to je obecně známo. Kdo chce víno růžové, může si pomoci pár kuličkami červeného nebo ještě lépe černého rybízu.
   Co se týče marmelád - na pečivo (linecké, mřížkové aj)  - tam je poptávka po jásavě červené barvě, tedy odrůdě s co nejsytější červení. Osvědčil se mi Losan. Sečteno, podtrženo - růžový rybíz je zajímavá rarita, ale pro praktické využití mi přijde lepší mít jen červený a bílý (a černý samozřejmě).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
StankaO - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (193) - 174.53 (?), 10.4.2014 20:38

S vínem a marmeládami máte pravdu, ale na čerstvou konzumaci je růžový rybíz prostě báječný, zvlášť pro děti. Není tak ostrý jako červený, oproti bílému rybízu je voňavější a sladší. Naši prckové ho milují. Jen mě štvou jeho střapce. Je na nich vždy jen pár kuliček, přezrálé okamžitě padají, stačí se dotknout větvičky. Poslední dva roky jsem ho pohnojila, střapce se pak zdály plnější, i keř se možná více rozrostl. Tak jestli je více náročný na živiny? Nevím. Dnes dorazily objednané keříky rybízu a angreštu, ale došel mi už kompost. Myslíte, že bych mohla místo kompostu přimíchat čerstvý hnůj? Děkuji moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 92.38 (?), 7.4.2015 10:15

Já jsem se chtěla zeptat, proč se růžový rybíz běžně nedá sehnat?  Dotaz paní mě motivoval ke googlování, dočetla jsem se, že pochází z Francie, našla jsem i odrůdu Rose de Champagne, je prý nejsladší z rybízů - odkazů hodněm, prodejce žádný.  Proč ho tedy prodejci nenabízejí, nevíte? Novinka to snad není, když paní říká, že jej měla po babičce. Už jsem tu nějaké diskuze četla v minulosti. Nebo ví někdo, kde se dá koupit? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 134.68 (?), 22.4.2015 13:20

Podařil se mi najít prodejce ve Velké Británii, ale ta cena je příšerná 17Liber + doprava a pak je ještě prodejce ve Francii, ten ale zase nechce zasílat zboží do ČR. Tak uvidím jestli se mi podaří domluvit, mají tam tři druhy růžového rybízu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.177 (?), 1.5.2015 8:40

Včera mně dorazily 3 ks růžového rybízu ve výborném stavu od německého zahradnictví Deaflora. 10,5 eura za kus, 17 euro poštovné, celkem 1385 korun. Platba předem bankovním převodem nebo přes PayPal. Zasílají kamkoliv, dodalo PPL 4 dny po zaplacení. V nabídce mají 5 druhů růžového rybízu včetně Rose de Champagne a Gloire des Sablons. P.M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika