Roubování angreštu



host - 227.97 (?)
9.5.2016 19:59

Je angrešt samoprašný, nebo potřebuje opylovače? Čmelák, včela?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                  
host - 112.195 (?), 18.4.2016 12:02

Podla rad som hned pri najblizsej prilezitosti pasky odstranil, vruble vyzerali, ze drzali dobre. miesto vrublovania som nasledne zatrel steparskym voskom znacky dendrosan. Vypucane puciky meruzalky pravidelne odstranujem. Napriek tomu su vyhonky egresov velmi slabe, len 1-2 malicke listky, asi take, ako tie, ktore su na vrubloch, ktore som zaskolkoval v zemi. Je to normalne, alebo som nieco pokazil? Zavlazovanie je pravidelne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 18.4.2016 14:06

Krmit třeba. S.P.,CH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 18.4.2016 17:00

Řekl bych, že je to v dubnu normální. Největší přírůstky čekejte na přelomu května a června, kdy se také roubuje za zelena. Já dělám jen malinký rozdíl, angrešt nemažu ničím (někdy se řez popálí nevhodným voskem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.97 (?), 9.5.2016 19:59

Je angrešt samoprašný, nebo potřebuje opylovače? Čmelák, včela?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 168.81 (?), 10.5.2016 8:43

Dobrý den.
Jako na všecko, můžou být názory různé. Angrešty jsem moc nerouboval. Zaškrcený roub určitě vadí. Jako každé zaškrcení kmene, větve, výhonu. Asi naposledy jsem rouboval v létě nějakou rezistentní odrůdu ze stromku od mého kamaráda (je to Invicta). Rouboval jsem na všecko možné i na výhony jiného angreštu. Šlo mi o pořízení odrůdy. Nic se mi neujalo.
S překvapením jsem pak příští jaro našel uvnitř jednoho keře angreštu jeden živý roub. Narouboval jsem z nouze asi nějaký zastíněný, přichcíplý výhon uvnitř keře. Tak jsem ho zahřížil a dnes je z přeživšího roubu velký keř Invicty. Byl zaškrcený cca ¾ roku. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.81 (?), 10.5.2016 8:53

Safra, koukám, jaký je můj příspěvěk, na konci diskuse, nesmysl. Ale dával jsem ho k příspěvku z 29.3.2016 20:27. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 112.195 (?), 10.5.2016 9:09

Ako som uz pisal, tie pasky som odstranil a zamazal voskom. Vysledok je asi taky, ze hoci to najprv drzalo, tak casom sa vrubel od meruzalky oddelil a uschol. Nejake 3-4 ks este nejako prezivaju, ale nie som si isty vysledkom. Pripustam, ze prvych par vrublov nebolo navrublovanych idealne - nepodarilo sa mi urobit ten rez na meruzalke a egresi uplne rovnaky a hlavne nie uplne rovny, takze som to napraval stiahnutim tou paskou. Ale tie zvysne uz boli o dost lepsie, tak som z toho trochu sklamany. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 134.233 (?), 10.5.2016 12:19

Mám egreš na meruzalke, ale každoročne je napádaná múčnatkou. Mám aj dve rezistentné odrody, z ktorých by som mohol prevrublovať meruzalku (priemer asi 1,5 cm). Mám šancu na úspech? Vrúble nemám (z minulého roku) - kedy by som mohol skúsiť? Dá sa v lete do rázštepu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 10.5.2016 12:48

V létě-zač. srpna do boku-letošními polodřevnatými rouby. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mortimer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (109) - 134.233 (?), 10.5.2016 13:03

zatial ponechám na meruzalke túto odrodu, a pod tou asi 10 cm navrublujem rezistentnú? o rok odstrániť starú odrodu? Myslíte si, že vrublovanie sa podarí aj na 3-roč. podpníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika