Rakytník - za jak dlouho bude první úroda?



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
25.1.2012 11:42

Plodnost větších keříků je skutečně poměrně vysoká, ale sklizeň je za trest. Je to skutečně jen pro ty, kteří jeho mimořádným účinkům bezmezně věří. Mně začal plodit 3. rokem, ale nikdo to moc jíst nechce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 247.10 (?), 25.1.2012 8:59, zobrazeno: 20517x

Dobry den,

chtela bych se zeptat, za jak dlouho po vysazeni rakytniku bych mohla priblizne cekat urodu. Vyrobky z rakytniku jsou ucinne, ale take velmi drahe, takze jsem si rikala, ze kdyz si koupim 1 samci a 1samici rostlinku, zasadim na zahradu, tak bych si ty produkty udelala krasne doma a nemusela za to platit takove penize... Ale - nevim, jestli je to opravdu tak, ze v nasich podminkach opravdu tak plodi, jak to treba pisi ve Starklovi v katalogu...

Dik za nazory, preji pekny den, Teri.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 25.1.2012 9:48

Záleží na tom, čemu říkáte úroda. Duhým rokem to bude třeba pět bobulek, třetím 40 a čtvrtým hrníček bobulek.

A můžu se zeptat jaké jsou ty účinky rakytníku. Mám ho taky a bobulky nikdo nejí, bych řekl, že to je ovoce jen pro fajšmekry, kteří to umí ocenit. Já to ocenit neumím, to radši sním košík jablek nebo třešní než dvě bobulky rakytníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 25.1.2012 11:42

Plodnost větších keříků je skutečně poměrně vysoká, ale sklizeň je za trest. Je to skutečně jen pro ty, kteří jeho mimořádným účinkům bezmezně věří. Mně začal plodit 3. rokem, ale nikdo to moc jíst nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6488) - 70.100 (?), 25.1.2012 12:24

MV. má opravdu pravdu. Jednak se mi rakrytník rozprasil po značné části zahrady, takže pak vyžínačem dva roky stále. Druhak sklizeň je jen pro velmi trpělivé, velmi zručné a velmi otrlé jedince. Vzdal jsem to po dvou letech zkoušení to nějak sklidit. Raději si koupím hotový výrobek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 247.10 (?), 25.1.2012 13:03

Aha... tak to jste me trosku zaskocili, panove...indecision   Sklizen by mi nevadila, jsem clovek trpelivy a kdybych vedela, ze je to pro me zdravi, snad bych se i obrnila, ale jestli se tak moc rozrusta, to se mi vuuubec nehodi... Kazdopadne diky za informace, Teri

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 50.2 (?), 25.1.2012 14:06

Terezko, koupila jsem 1 keř samčí a 3 samičí (různé druhy) a na jižním svahu plodily až druhým rokem pár bobulek, takže na další plodnost čekám...

Rozrůstání se bude týkat asi také až starších keříků a záležet i na půdě. Sekáme trávu kolem keřů 2x ročně na seno a zatím nic...

Sklízení je popsáno v příspěvku  (ve vyhledavači zadáte rakytník) - Jak sklízet rakytník. Někdo odstříhává větvičky a dává do mrazáku, potom stačí klepnout; jiný si pomáhá vidličkou a mnoho ručně před a po mrazu.

Spotřeba - mně čerstvý plod chutná, i když se nedá přirovnat k malinám či jahodám. Většina si pochutnává na rakytníku smíchaném s cukrem (já bych doporučila domácí med od včelaře), marmelády, šťávy, sirupy.

Máte ještě nějaký recept na který se v budoucnosti chystáte? Pěkný den, Lenča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 247.10 (?), 26.1.2012 13:20

Dobry den, Lenčo,

ja mam predstavu takovou, ze bych si odstavnila bobulky, zamrazila je do kostek (jak jsou na led) a v zime bych si je pak pridavala do caje... Tot ma predstava, ale nevim, jak moc je realna :-) Kazdopadne, asi 2 rostlinky zakoupim a uvidim, neni to zas az tak drahe, nez abych to nezkusila wink

A vy mate nejaky recept, ktery mate v planu, Leni?

Teri.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 225.246 (?), 3.4.2022 17:13

Úplně boží je pečenáda z rakytníku. Mají na skleničce napsáno s přídavkem jahod a malin s citronovou šťávou, Moc červené to není takže jahody a maliny jen na ovonění. Chutná to zalité horkou vodou úplně skvěle. Tedy jen pro ty co mají rádi kyselejší. Díky za rady, protože bych to ráda zkusila. Mám úplně pidi zahrádku, tak to snad nějak půjde, když tak budu muset redukovat střihem. Uvidíme . Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 46.234 (?), 21.2.2012 21:53

Prý je dobré počkat do prvních mrazíků, dát pod strom prostěradlo a plody setřást...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
terez.ka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (84) - 247.10 (?), 25.1.2012 13:01

Dobry den, Ferdo smiley

Rakytnik se pouziva hlavne na problemy spojene s kuzi - popaleniny, ekzemy, ale hlavne posiluje imunitu (coz je prave muj pripad). Rakytnik jako ovoce, ve smyslu, ze pujdu po zahradce a utrhnu si bobulku rakytnika si tezko, to je opravdu jen pro fajnsmekry. Ovsem produkty - a ted myslim napr. ruzna želé, sirup, štáva (samozrejme dochucena cukrem), marmelada nebo dzem, to se z toho da vsechno udelat, da se to i koupit v obchodech se zdravou vyzivou, ale je to certovsky drahe...

No a ted se nedivim proc - uroda teda nic moc... ale kdyz budu trpeliva, treba se dockamyes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu8:34
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika