problémy s Goji



host - 171.154 (?)
19.10.2009 10:48

Už jste měl sklizeň? Slyšel jsem, že v našich podmínkách kustovnice čínská vůbec neplodí.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.1 (?), 29.8.2009 9:11

dobrý den--já semena namáčím třeba na hodinu a denně je jím---namočené semeno rozloupnu a je tam plno semen- ty poházíte do hlíny- všechny zakoření a pak je rozsadím bez problémů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.244 (?), 27.9.2011 19:50
a pointa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.138 (?), 19.4.2009 9:49
Je to pádli, postřikat - Diskus, případně proti jiným houbám Dithane. Způsobuje to delší vlhko s výššími teplotami, nevhodné místo - vlhké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.234 (?), 25.8.2009 15:26

jedná se opravdu o kustovnici čínskou? nějak mi nesedí tvar listu, kustovnice čínska má uzke listy jak vrba a s nějakou plísní problemy nemám a rostlinky mají dva a pul metra na výšku bez zvláštnich nároku na pestování, jsou vypestované ze sušených plodu koupených v inter.obchodě, semínka spolehlivě klíčí a od léta do jara za oknem narostou 40 cm v květnu vysadit na zahradu a máte záruku pravosti, jestli budou rodit je sázka do loterie... možná hodně uspěchu v pestovaní netradičných rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 3.9.2009 18:25

Právě jsem 2 keře zlikvidoval. Už loni to mělo padlí, letos tolik ne, ale pořád na tom byly jen fialové květy a nic víc... Podobně to mám s schizandrou - keř je pěkný, kvete, ale potom 95 procent procent plodů opadá. Navracím se ke klasice - sklízíme kila nádherných malin a ostružin:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.34 (?), 25.10.2010 22:04

Pokud se jedná o schizandru chinensis, tak já ji mám a žádné problémy. Roste divoce /nezapře se že je to liána/ a plodí sice méně, ale prasvidelně každý rok. Žádné zvláštní nároky na půdu, stanoviště i ošetřování. Vše běžné jako u každé jiné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.20 (?), 30.1.2011 16:34

Podľa tvaru listov ide asi o kustovnicu cudziu (Lycium barbarum). Kustovnica čínska má úžšie lístky, podobné vrbovým. Kustovnica cudzia je divo rastúca rastlina, ktorí rastie na svahoch a železničných násypoch. Jej plody sa konzumujú zriedka a kvalitou nedosahujú úroveň kustovnice čínskej (Lycium chinense, alebo kou-čchi). Kustovnica čínska v našich podmienkach plodí veľmi slabo. Ani zo zakvitnutia sa plodom nedarí dozrieť. Kvety opadajú ešte pred vytvorením plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.36 (?), 5.9.2009 23:36

Dobrý den.Goji mám již druhým rokem a během roku mi několikrát opadá a zase obroste a nyní mi již kvete a budu sklízet bobule.Takže si myslím, že postřik není na místě.Doporučuji nechat opadat.Dooručuje se taky lístky otrhávat na čaj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.154 (?), 19.10.2009 10:48

Už jste měl sklizeň? Slyšel jsem, že v našich podmínkách kustovnice čínská vůbec neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.3 (?), 20.10.2009 14:46

Koupila jsem si sazenici kustovnice čínské v zahradnictví Starkl v roce 2008. Letos vyrostla do výšky asi 120 cm. V létě začala kvést malými fialovými květy, které se změnily v drobné, spíš oranžové než červené, plody.Zajímalo by mě, jak mají být plody velké, kdesi jsem četla, že jako šípky. Moje kustovnice je má ale asi jen 1cm dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika