problémy s Goji



host - 53.209 (?)
3.9.2009 18:25

Právě jsem 2 keře zlikvidoval. Už loni to mělo padlí, letos tolik ne, ale pořád na tom byly jen fialové květy a nic víc... Podobně to mám s schizandrou - keř je pěkný, kvete, ale potom 95 procent procent plodů opadá. Navracím se ke klasice - sklízíme kila nádherných malin a ostružin:-)))

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 90.1 (?), 29.8.2009 9:11

dobrý den--já semena namáčím třeba na hodinu a denně je jím---namočené semeno rozloupnu a je tam plno semen- ty poházíte do hlíny- všechny zakoření a pak je rozsadím bez problémů

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.244 (?), 27.9.2011 19:50
a pointa?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 167.138 (?), 19.4.2009 9:49
Je to pádli, postřikat - Diskus, případně proti jiným houbám Dithane. Způsobuje to delší vlhko s výššími teplotami, nevhodné místo - vlhké.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 14.234 (?), 25.8.2009 15:26

jedná se opravdu o kustovnici čínskou? nějak mi nesedí tvar listu, kustovnice čínska má uzke listy jak vrba a s nějakou plísní problemy nemám a rostlinky mají dva a pul metra na výšku bez zvláštnich nároku na pestování, jsou vypestované ze sušených plodu koupených v inter.obchodě, semínka spolehlivě klíčí a od léta do jara za oknem narostou 40 cm v květnu vysadit na zahradu a máte záruku pravosti, jestli budou rodit je sázka do loterie... možná hodně uspěchu v pestovaní netradičných rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 53.209 (?), 3.9.2009 18:25

Právě jsem 2 keře zlikvidoval. Už loni to mělo padlí, letos tolik ne, ale pořád na tom byly jen fialové květy a nic víc... Podobně to mám s schizandrou - keř je pěkný, kvete, ale potom 95 procent procent plodů opadá. Navracím se ke klasice - sklízíme kila nádherných malin a ostružin:-)))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 207.34 (?), 25.10.2010 22:04

Pokud se jedná o schizandru chinensis, tak já ji mám a žádné problémy. Roste divoce /nezapře se že je to liána/ a plodí sice méně, ale prasvidelně každý rok. Žádné zvláštní nároky na půdu, stanoviště i ošetřování. Vše běžné jako u každé jiné rostliny.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 24.20 (?), 30.1.2011 16:34

Podľa tvaru listov ide asi o kustovnicu cudziu (Lycium barbarum). Kustovnica čínska má úžšie lístky, podobné vrbovým. Kustovnica cudzia je divo rastúca rastlina, ktorí rastie na svahoch a železničných násypoch. Jej plody sa konzumujú zriedka a kvalitou nedosahujú úroveň kustovnice čínskej (Lycium chinense, alebo kou-čchi). Kustovnica čínska v našich podmienkach plodí veľmi slabo. Ani zo zakvitnutia sa plodom nedarí dozrieť. Kvety opadajú ešte pred vytvorením plodov.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.36 (?), 5.9.2009 23:36

Dobrý den.Goji mám již druhým rokem a během roku mi několikrát opadá a zase obroste a nyní mi již kvete a budu sklízet bobule.Takže si myslím, že postřik není na místě.Doporučuji nechat opadat.Dooručuje se taky lístky otrhávat na čaj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.154 (?), 19.10.2009 10:48

Už jste měl sklizeň? Slyšel jsem, že v našich podmínkách kustovnice čínská vůbec neplodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.3 (?), 20.10.2009 14:46

Koupila jsem si sazenici kustovnice čínské v zahradnictví Starkl v roce 2008. Letos vyrostla do výšky asi 120 cm. V létě začala kvést malými fialovými květy, které se změnily v drobné, spíš oranžové než červené, plody.Zajímalo by mě, jak mají být plody velké, kdesi jsem četla, že jako šípky. Moje kustovnice je má ale asi jen 1cm dlouhé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika