Přeroubování angreštu



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?)
16.7.2012 22:38

Vám se někdy podařilo naroubovat nebo naočkovat angrešt na tříletý kmínek meruzalky? Já to nikdy nezkoušel, ale teoretický úspěch  (při zachování zakořeněné podnože) bych čekal jen při štěpování na jednoleté dřevo, tedy angrešt na angrešt.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 3.245 (?), 16.7.2012 11:15, zobrazeno: 10338x

Žádám o radu, mám asi tři roky nový stromek, ale je dost náchylný na americké padlí.Je možnost zachovat podnož a naroubovat novou, jinou odrudu?Přiznávám že jsem nikdy nic neroubovala.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.21 (?), 16.7.2012 11:44

Ano, jedna z moznosti je ju prevrublovat/preockovat, no kedze ste nikdy nic nevrublovala, pohodlnejsie bude pre vas, zakupit si novy stromcek rezistentnej odrody. 

No ak mate chut sa to naucit, a mate moznost odberu rezistentnych vrublikov, tak to skuste. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 16.7.2012 11:46

Co vím, v praxi se to nedělá. Angreštový stromek na meruzalce je poměrně krátkověký. Jednodušší je nahradit celý stromek novým - rezistentním.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.245 (?), 16.7.2012 11:54

Děkuji za radu, na podzim pude ven :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 3.245 (?), 16.7.2012 12:30

Poradíte mi jaké odrůdy jsou opravdu rezistentní?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1625) - 77.140 (?), 16.7.2012 14:38

Vážená paní, já mám zcela opačný problém.Dvanáctiletý angreštový stromek mě od jarního řezu začíná odumírat (letos velice častý jev),pro svoji vynikající chuť ho chci naroubovat na odnožující meruzalku.Název odrůdy už nevím.Zvažte, jestli je nutné Váš angrešt vykopat.Všeobecně se tvrdí, že chuťově rezistenti nedosahují chuti klasik.Ty svoje ošetřuji jednou před květem a po odkvětu.S padlím nemám závažný problém.Prvním postřikem celý stromek doslova omejete.Spousta lidí stromek vykopou v domění, že se padlí nezbaví.Je to blud.Při základním ošetření nebývají výrazné problémy.Každoroční vzdušný střih nutný.Za vegetace pozorovat konečky   letorostů, při příznacích choroby odstříhávat.Bezplevelný stav pod stromkem je samozřejmostí.Výsledky se musí dostavit.No já jen aby jste měla před konečným rozhodnutím i jinou informaci z praxe. - Mičurin II

PS: pro všechny - nezatracujme naše vynikající odrůdy angreštů, při přiměřené péči se odvděčí výběrovou velikostí a chutí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.2 (?), 16.7.2012 16:42

Souhlas, souhlas, souhlas s VP. Nechápu ty, kteří angrešty napadené padlím vykopali, jako by to byly nějaké neštovice. Přitom možná stejní lidé běhají co týden po trávníku s lahví Bofixu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 16.7.2012 19:50

Pokud čtu dobře, tak zadavatelka vlákna chtěla radu, zda je možné naroubovat jinou odrůdu na angrešt trpící padlím. Emotivní apologetiku citlivých odrůd sice chápu, ale je trochu mimo téma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6532) - 9.2 (?), 16.7.2012 20:58

Zadavatelka nechtěla roubovat na angrešt, ale na podnož. Což by se jí při vitalitě obojího asi povedlo i když to bude dělat poprvé. Mně se příspěvek VP zas tak moc offtopic nezdá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 92.38 (?), 16.7.2012 22:38

Vám se někdy podařilo naroubovat nebo naočkovat angrešt na tříletý kmínek meruzalky? Já to nikdy nezkoušel, ale teoretický úspěch  (při zachování zakořeněné podnože) bych čekal jen při štěpování na jednoleté dřevo, tedy angrešt na angrešt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika