Jak zasadit jahody?



host - 130.240 (?)
13.3.2017 22:14

urcite, ze slama by stacila a tak to mnohi robia. Mozno karton lepsie udrziava vlahu a cez slamu to lepsie vetra, ale nikdy som to neskusal s kartonom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                  
host - 105.132 (?), 13.3.2017 16:58

Hani, ak budete polievat vydatne do ryhy medzi radmi, tak sa jahody zavlazia zboku a zospodu vzlinanim ku korenom, co nie je tiez zle riesenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.143 (?), 13.3.2017 21:39

Jistě, takhle to samozřejmě jde, ale v permakultuře se používá karton + sláma, takže pokud bych nepotřebovala potlačovat vytrvalý plevel, řekla bych, že stačí sláma samotná, karton se mi zdá v tomhle případě zbytečný. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 130.240 (?), 13.3.2017 22:14

urcite, ze slama by stacila a tak to mnohi robia. Mozno karton lepsie udrziava vlahu a cez slamu to lepsie vetra, ale nikdy som to neskusal s kartonom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 254.19 (?), 5.3.2017 20:50

Jako tazatel bych to vyhodnotil dle vašich zkušeností zatím nerozhodně. Mám to samozřejmě vyzkoušené tak i tak, ale z vašich příspěvků vyplývá jeden pro mne nový poznatek a to ten, že je vhodnější použití jakékoliv textílie především na těžší hlínu. Naopak u lehké, kompostové zeminy se mi jeví použití tkaniny ne tak vhodné. Často se mi stávalo, že se kořeny jahod dostávaly z kompostové zeminy ven, nehledě na to že pod folií řádili krtci a hraboši. A dále že při zalévání se voda do lehké půdy rychle vsákne do hloubky a mělce zakořeněné rostliny trpí suchem. Tak ještě nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Antonín Foretník - (45) - 33.22 (?), 10.3.2017 16:59
Co zkusit bilou textilii, to by se tak jahody ve slunnych dnech nezahrivaly.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.66 (?), 10.3.2017 20:12

Bílou textilií akorát přirychlíte plevel mezi řádky  wink...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 50.14 (?), 13.3.2017 20:30
S černou fólií mám podobné zkušenosti jako p. Lída. Půda těžká. Rostliny jsem měla vyschlé, mělce kořenící, půdu pod fólií velmi ztuženou, špatně přijímala vodu, nižší úrodnost. Záhon plně osluněn. Vrátila jsem se k pěstování ve volném záhonu. Mulčuji (dle zkušeností pratety)jehličím. Půda je kyprá, vlhká, dobře přijímá vodu. Plevel roste minimálně. Plody ležící na jehličí netrpí plísní ani hnilobou. Náročnější než u pěstování s fólii je podzimní údržba od nových šlahounů a tedy i sazenic. Mám ale vyšší úrodu, tak mi to nevadí.Lenča
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 50.14 (?), 20.4.2017 22:21
"Máte-li půdu kvalitní - kyprého a propustného profilu, můžete pro výsadbu použít černou netkanou textilií, která zabraňuje růstu plevelů a udržuje optimální půdní mikroklíma - dobrou teplotu a vlhkost. Je-li ovšem Vaše půda i po zpracování stále těžká (zůstávají-li jílovité hrudky), v takovém případě černou netkanou textilií nepoužívejte, neboť by jste jejím přikrytím zamezili přístupu potřebného vzduchu pro růst kořenů." Toto je profesionální rada z www.stránek odrůd jahodníku. Takže použití textilie závisí na druhu Vaší půdy... Lenča.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika