Pokusy o řízkování



Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?)
26.4.2012 10:48

Já jsem si už také pár keříků takto vypěstovala. Mám na to vyhrazené místo za kompostem ve stínu.. Řízky většinou stčím do stimulátoru, pak do země a každý vzlášť přiklopím čtyřlitrovou sklenicí. Nechávám je tam také dlouho jako p. Lída. Když je sucho tak to okolo sklenic zaleju.  Většinou až když vidím že už obráží tak drobek nadzvednu sklenici aby se otuži. Pak jde teprve na své místo. Hodně zdaru při řízkování. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
Bohuna - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 181.66 (?), 26.4.2012 10:48

Já jsem si už také pár keříků takto vypěstovala. Mám na to vyhrazené místo za kompostem ve stínu.. Řízky většinou stčím do stimulátoru, pak do země a každý vzlášť přiklopím čtyřlitrovou sklenicí. Nechávám je tam také dlouho jako p. Lída. Když je sucho tak to okolo sklenic zaleju.  Většinou až když vidím že už obráží tak drobek nadzvednu sklenici aby se otuži. Pak jde teprve na své místo. Hodně zdaru při řízkování. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 26.4.2012 11:11

Se mi zdá, že z toho řízkování se tu dělá zbytečně moc velká věda. U řady rostlin stačí někdy zjara, nejlépe když ještě není listí, nastříhat si větvičky tak 30 cm dlouhé a rovnou je zapíchnout na místo, kde chceme mít keř nebo stromek. není třeba ani zalévat, ani přistiňovat. Funguje to splehlivě u vrb, svíd, zlatých dešťů, ptačího zobu... a já nevím čeho všeho.

Na podzim budete mít často nové i půlmetrové pruty. Kroucená vrba mi takto vyhnala jednou i do výšky 2 metrů.

Co mi nikdy nepodařilo nařízkovat byla líska a kdoulovec.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.182 (?), 26.4.2012 12:47

Jo, ty porostou všude. Jenže člověk většinou shání to, co běžné není, nebo třeba určitou odrůdu -H. Vanilla Fraise, P.Victoria ap, které jsou v obchodech drahé...  A ty alespoň to přistínění vyžadují.            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 86.111 (?), 26.4.2012 13:07

H. Vanilla Fraise, P.Victoria... ty kytky jsou tak vzácné, že se musí tajit i jejich rodové jméno? Fakt mě nenapadá co by mohlo být třeba to P. Victoria.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 26.4.2012 23:35

Ne, nebyl úmysl nic tajit, jen jsem byla líná psát - navíc u té druhé mělo být W blush... Hydrangea paniculata Vanilla fraise, Weigela florida Victoria. Často se totiž stane, že člověk si něco pořídí se správným jménem na cedulce a vyroste nějaký jiný kultivar. Mě se to stalo u pustorylu Virginal dokonce dvakrát. Pak jsem sehnala řízek a už roste!!laugh Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika