Piliny k jahodám?



host - 29.162 (?)
3.11.2008 11:11

Snad jako alternativa z nouze, není-li vůbec nic , jako alternativa k černé netkané textilii určitě ne 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 74.223 (?), 2.11.2008 20:43, zobrazeno: 14360x

Dobrý den, měl bych dotaz: napadlo mě nasypat kolem jahod piliny, které by mohly zabránit růstu plevelu kolem jahod, četl jsem zde, že borůvkám to jde vyloženě k duhu-ta kyselost,  tak pokud s tím máte někdo zkušenosti u jahod, napište prosím, zda by to mohlo u nich v tomto smyslu fungovat, letos jsem docela s úspěchem vyzkoušel trávu od sekačky, ale piliny by se daly lépe aplikovat, díky, Jirka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 76.241 (?), 3.11.2008 10:16

Skusenostami neporadim, ale v jednom slovenskom zahradkarskom casopise vysiel velky clanok o pestovani jahod. Cena clanku je v roznych alternativnych sposoboch, autor vychadzal zo skusenosti anglickych pestovatelov. Myslim, ze slama a piliny sa tam spominali. Velmi zaujimavy clanok. Ak mozete zohnat urcite by Vam dal odpoved na Vasu otazku. Juro

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 29.162 (?), 3.11.2008 11:11

Snad jako alternativa z nouze, není-li vůbec nic , jako alternativa k černé netkané textilii určitě ne 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 162.128 (?), 3.11.2008 12:38

plevelu to asi moc nezabrani, ale splní to hlavní účel, proč se kolem jahod mulčuje, a to, že pak jahůdky nejsou zabahněné (neleží na zemi). Za pokus nic nedáte, když těch pilin máte dost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 94.10 (?), 3.11.2008 12:39

Nezkoušel jsem piliny pod jahodama, tak jen teoreticky. 
1. Nevím, jak velká vrstva pilin efektivně zabrání prorůstání plevelů, myslím, že pro většinu rostlin není pár mm pilin velkou překážkou
2. Smyslem nastýlání je m.j. zabránit znečištění jahod. V případě jemných pilin to nemusí být splněno.
3. Po zapravení do půdy mikrobní procesy spotřebují mnoho dusíku na rozložení pilin. Ten pak může jahodám chybět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.74 (?), 3.11.2008 13:18

Vloni jsem jahody obsypala směskou z podrcených větví a pilin. Nevím, moc spokojená jsem nebyla, bylo to věčně rozhrabané, nějak toho ubývalo nebo co. Asi by ten záhon musel být ohrazen nějakou deskou nebo prostě něčím. No ale protože pilin míváme občas úrodu, co s nimi, že. Tak je hážu do řádků mezi brambory. Při kopčení se zapracují a vykopané brambory jsou pak docela čisté, piliny se časem rozloží. Teď na podzim jsme zarývali další dávku, do jara to bude jistě rozložené. Jo, k těm jahodám - jednoznačně černou netkanou textílii. V sobotu 1.listopadu jsem sklidila - pravděpodobně poslední - jahody, velké asi jako menší citron, šest kusů, nádherné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika