Pestovani kanadskych boruvek trvale v nadobach



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 96.54 (?) 
14.7.2014 19:58

Foto nic moc.Bambusová tyčka má 1,3 m.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
               
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 15.7.2014 19:33

krása, jakou to máte odrůdu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 96.54 (?), 15.7.2014 21:44

Dobrý večer paní Drymlová,

ta s tím bambusem je Toro a za ní, víc zralejší, je Spartan. Ten je o něco sladší než Toro. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 9:02

Jak Vám vymlazuje Spartan? U mne je to špatné až velmi špatné = mám přestárlý keř a nový výhon od kořenového krčku je jen tak obrok až odva. Ani zvýšená dávka N ve formě síranu amonného nijak nepomáhá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 16.7.2014 9:27

Spartan taky špatně, loni a letos nic. Po sklizni uříznu dvě "větve" 10 cm nad terénem, zkusím dát cvrk síranu (vím, že je něj už dlouho) a uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 9:38

Uvažuji jinak, že mu oberu celý vršek k nařízkování a dole na kmínku udělám měsíčkový zářez. Nahoře tak nebude mít tlačit asimiláty do čeho a dole bude snad usměrněno "kde" na to čekám.

Pokud se nepolepší, nahradí ho nějaký GoldenTraubeXY nebo...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 96.54 (?), 16.7.2014 10:43

Jakou máte úspěšnost s řízkováním? Mně se zatím nechytlo nic:-(. I když je pravda, že sem tam píchnu nějaký řízek (ne vepřový :-)))  a víc si hoi nevšímám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 16.7.2014 11:46

Zatím pro mne bylo pohodlnější kupovat hotové sazenice. Spartan jsem v současném sortimentu nenašel, takže než riskovat, že ani po drastickém seříznutí na patku neobnoví je lepší zkusit to řízkování polodřevitých...

Samozavlažovací květináč, stimulátor, čistou baltskou rašelinu a igelitový rukávec už mám připravený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.41 (?), 14.8.2014 11:22

Zdravím všechny pěstitele borůvek,

sklizeň je v plném proudu, ale trápí mne jedna věc a to, že na zralé borůvky nalétají vosy a včely, a plody ničí. Nevíte jakým způsobem se dají borůvky proti nim chránit. Proti ptákům je chráním sítí, ale skrz ni vosy normálně prolétnou, tak nevím co s nima. A hlavně je to nebezpečné pro děti, které borůvky milují a trhají je přímo z keřů a bohužel nevím co mám hlídat dřív, jestli děti nebo vosy.

Moc děkuji za rady.Barča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 134.68 (?), 25.5.2015 13:32

Dobrý den, 

taky pěstuji kanadské borůvky v květináčích o objemu 65L v.40cm a šířka nahoře 55cm, mám je zasazené už šestou sezonu ve stejně velikých květináčích, rostliny jsou přibližně 1,25- 1,5m vysoké a odrůda Spartan je snad ještě větší. Ráda bych rostliny přesadila na podzim do větších nádob, našla jsem květináče o objemu 210-285litrů s výškou 55cm a šířkou od 80až 100cm.

Květníky by byly po přesazení spíš široké, nikoliv vysoké. Není to zase moc veliké??? Manipulace s takto velikými květináči asi bude dost náročná, ale rostliny plánuji přesadit a nechat na jednom místě trvale. Nechce se mi dávat peníze za květináč, který bude jen o 20cm širší, než původní a vyšší jen o několik cm, abych nemusela za pět lel možná i dříve znovu přesazovat.

V květináčích nejsou odtokové otvory, myslíte že když je vyvrtám dirky tak 10 cm ode dna, že nebudu muset dávat pod květináče misky na vodu a že to borůvkám nebude vadit? Ocením každou dobrou radu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika