Ostružiník nemoc



honza_hk - (2)
26.7.2007 9:37
Také by mě zajímalo, čím je to způsobené. Objevilo se mi to poprvé loni v menší míře a letos už je poškozeno mnohem více plodů. Začíná to při zrání jako nedozrálé světlé kuličky mezi ostatními zdravými, a postupně nezbarvené kuličky vadnou a usychají. Jíst se to dá, ale nevím, jestli to nemůže být škodlivé. Mám hypotézu, že je to poškozené kroupami, na listy chráněných plodech se to nevyskytuje. Ale možná se mýlím. Doufám, že někdo povolaný odpoví. Honza
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
dejavu26 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 26.7.2007 9:18, zobrazeno: 9654x

nevíte, o co se jedná? obrázek zde

http://www.mihalicek.net/temp/nyx/ostruziny-v-haji.jpg

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
honza_hk - (2), 26.7.2007 9:37
Také by mě zajímalo, čím je to způsobené. Objevilo se mi to poprvé loni v menší míře a letos už je poškozeno mnohem více plodů. Začíná to při zrání jako nedozrálé světlé kuličky mezi ostatními zdravými, a postupně nezbarvené kuličky vadnou a usychají. Jíst se to dá, ale nevím, jestli to nemůže být škodlivé. Mám hypotézu, že je to poškozené kroupami, na listy chráněných plodech se to nevyskytuje. Ale možná se mýlím. Doufám, že někdo povolaný odpoví. Honza
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.24 (?), 31.7.2012 7:48

Mame stejny problem. Nasla jsem info  - Abiotické poruchy, choroby a škůdci - maliník a ostružiník

cili to neni nic vazneho :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika