Ostružina Navaho neroste



host - 169.88 (?)
14.6.2019 13:34

Děkuji vám všem za vaše reakce. smileyNechám tedy sazenici na jejím místě a uvidím, zda se vzpamatuje a co z ní bude. Navaho jsem chtěla právě proto, že neodnožuje. Pokud půjde o záměnu, bude muset pryč. Asi je opravdu nejlepší vybírat si rostliny osobně. Ještě jednou díky!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sida - (1) - 169.88 (?), 10.6.2019 13:22, zobrazeno: 6480x

Před měsícem jsem si na zahrádku vysadila ostružiník Navaho (maličká rostlinka) a pár keřů angreštu. Angrešty krásně obrůstají a ostružiník se nehýbe.Zeminu jsem do jámy namíchala původní s kompostem.Zalévám.Tak nevím, zakořeňuje, nebo co dělá? Má takové světlé až nažloutlé listy, zvadlý není. Jen úplně stejný, jako v den sadby. Je to normální?Poradíte?Děkuji!smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.88 (?), 11.6.2019 22:14

Není tu nikdo, kdo má s touto ostružinou zkušenost? Jediné, co jsem vyčetla, že není bujně rostoucí, je vhodná do menších zahrad. Ale ta moje prostě stojí a čučí..živá, neživá, zombie...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.155 (?), 12.6.2019 8:49

Mám Navaho asi 12 let. Po zasazení malé rostliny velmi brzy na jaře taky původní větvičky jen "čučely"  a do podzimu a se s nimi nic nedělo. Mezitím ale rostlina tvořila pod zemí kořeny a nad zem vyrašily 2 nové silné pruty.  Příští rok staré původní větvičky zaschly a nové silné pruty vyrostly kolem 4 metrů na délku a vykvetly.

Běžná péče o rostlinu: Staré odplozené pruty ustříhnu na podzim u země a nechám jen nové silné pruty, které příští rok vykvetou a mají ostružiny.  A tak pořád dokola. Nic na tom není. Když si chci vyrobit novou rostlinu, tak prut na podzim ohnu a špičku zahrnu do hlíny. Příští rok na jaře je zakořeněná, odstříihne se od prutu a mladá sazenice se zasadí, kam je třeba.

Navaho je bujně rostoucí, ale nedělá na rozdíl od jiných ostružin výmladky kdekoliv, ale roste jen na jednom místě a neroztahuje se do šířky. Délku prutu si člověk může regulovat zastřižením na požadovanou výšku.

PS: Pokud příští rok vaše sazenice bude pořád slabá a bude ˇčučet" u země, tak prodejce pravděpodobně zaměnil odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.32 (?), 12.6.2019 8:58
Před 2 lety jsem kupoval Navaho na internetu, mála rostlinka s tenkými slahounky, přesazoval jsem 2xna lepsi misto, letos už se snad chytla, asi 20 cm dva výhony. Ale spokojený s tím nejsem. Myslím že prodejci posílají často něco jiného než Navaho. Letos jsem totiž koupil v OBI rostlinku Navaho, která se s tou mojí nedá vůbec srovnat. Prut má tloušťku 1,5 cm, krásné zelený, pevný a hlavně roste - už mi i vykvetl. Tomuhle věřím, ze je to opravdu Navaho.l
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 12.6.2019 12:49

Nasazený ostružiník by měl růst i letos, ne až příští rok. Je možné, že Vám prodali málo zakořeněný řízek a ten se může "vzpamatovávat " hodně dlouho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.155 (?), 12.6.2019 13:40

Bohužel v dnešní době se jako odrůdový ostružiník prodává ledacos.

Jestli se dostanu tento týden na zahradu, tak vyfotím u sousedky přes plot její beztrnnou ostružinu (pokud už ji nevyhodila). Má ji zasazenou tak 4 roky. Ostružina má na výšku necelý metr, má pár tenkých proutků, na nich udělá za rok 10-15 plodů. Vypadá pořád stejně bídně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.88 (?), 14.6.2019 13:34

Děkuji vám všem za vaše reakce. smileyNechám tedy sazenici na jejím místě a uvidím, zda se vzpamatuje a co z ní bude. Navaho jsem chtěla právě proto, že neodnožuje. Pokud půjde o záměnu, bude muset pryč. Asi je opravdu nejlepší vybírat si rostliny osobně. Ještě jednou díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1609) - 165.146 (?), 16.6.2019 12:17

Navaho se mě chovala a chová přesně jak popisuje pan 3.155.První prouteček se neujal.Změnil jsem prodejce, došla mohutnější sazenice a ta se ujala.Po asi dvou letech od výsadby při holomrazech jsem se domníval, že vymrzla.Proutek se objevil z kořenového systému velmi pozdě a začal jsem vlastně znovu.Za léta zmohutněla a rodí pravidelně.Pro představu přidávám včerejší snímek při dokvétání.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.88 (?), 8.7.2019 16:23

Tak sazenička trošinku povyrostla a listy ztmavly. Vypadá to, že se ujala a začíná se jí dařit. Stále je to drobek, ale je patrná změna k lepšímu. Snad se tedy dočkám i nových šlahounů.smiley Na zimu ji zakryju, aby dobře přežila.

Moc pěkná ostružina na fotce, pane Mičurine II.winkJeště jednou díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 8.7.2019 20:44

Tak tady jsou ty slíbené fotky Navaho. Nejsem registovaný uživatel, tak zkusím nahrávat po jedné fotce.

Nejstarší rostliny - 12 let staré nechávam je na 3 pruty.

Navaho dvanáctileté sazenice
Navaho dvanáctileté sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika