Ostružina Navaho neroste



host - 36.32 (?)
12.6.2019 8:58
Před 2 lety jsem kupoval Navaho na internetu, mála rostlinka s tenkými slahounky, přesazoval jsem 2xna lepsi misto, letos už se snad chytla, asi 20 cm dva výhony. Ale spokojený s tím nejsem. Myslím že prodejci posílají často něco jiného než Navaho. Letos jsem totiž koupil v OBI rostlinku Navaho, která se s tou mojí nedá vůbec srovnat. Prut má tloušťku 1,5 cm, krásné zelený, pevný a hlavně roste - už mi i vykvetl. Tomuhle věřím, ze je to opravdu Navaho.l
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
sida - (1) - 169.88 (?), 10.6.2019 13:22, zobrazeno: 6435x

Před měsícem jsem si na zahrádku vysadila ostružiník Navaho (maličká rostlinka) a pár keřů angreštu. Angrešty krásně obrůstají a ostružiník se nehýbe.Zeminu jsem do jámy namíchala původní s kompostem.Zalévám.Tak nevím, zakořeňuje, nebo co dělá? Má takové světlé až nažloutlé listy, zvadlý není. Jen úplně stejný, jako v den sadby. Je to normální?Poradíte?Děkuji!smiley

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 169.88 (?), 11.6.2019 22:14

Není tu nikdo, kdo má s touto ostružinou zkušenost? Jediné, co jsem vyčetla, že není bujně rostoucí, je vhodná do menších zahrad. Ale ta moje prostě stojí a čučí..živá, neživá, zombie...sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 3.155 (?), 12.6.2019 8:49

Mám Navaho asi 12 let. Po zasazení malé rostliny velmi brzy na jaře taky původní větvičky jen "čučely"  a do podzimu a se s nimi nic nedělo. Mezitím ale rostlina tvořila pod zemí kořeny a nad zem vyrašily 2 nové silné pruty.  Příští rok staré původní větvičky zaschly a nové silné pruty vyrostly kolem 4 metrů na délku a vykvetly.

Běžná péče o rostlinu: Staré odplozené pruty ustříhnu na podzim u země a nechám jen nové silné pruty, které příští rok vykvetou a mají ostružiny.  A tak pořád dokola. Nic na tom není. Když si chci vyrobit novou rostlinu, tak prut na podzim ohnu a špičku zahrnu do hlíny. Příští rok na jaře je zakořeněná, odstříihne se od prutu a mladá sazenice se zasadí, kam je třeba.

Navaho je bujně rostoucí, ale nedělá na rozdíl od jiných ostružin výmladky kdekoliv, ale roste jen na jednom místě a neroztahuje se do šířky. Délku prutu si člověk může regulovat zastřižením na požadovanou výšku.

PS: Pokud příští rok vaše sazenice bude pořád slabá a bude ˇčučet" u země, tak prodejce pravděpodobně zaměnil odrůdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 36.32 (?), 12.6.2019 8:58
Před 2 lety jsem kupoval Navaho na internetu, mála rostlinka s tenkými slahounky, přesazoval jsem 2xna lepsi misto, letos už se snad chytla, asi 20 cm dva výhony. Ale spokojený s tím nejsem. Myslím že prodejci posílají často něco jiného než Navaho. Letos jsem totiž koupil v OBI rostlinku Navaho, která se s tou mojí nedá vůbec srovnat. Prut má tloušťku 1,5 cm, krásné zelený, pevný a hlavně roste - už mi i vykvetl. Tomuhle věřím, ze je to opravdu Navaho.l
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 12.6.2019 12:49

Nasazený ostružiník by měl růst i letos, ne až příští rok. Je možné, že Vám prodali málo zakořeněný řízek a ten se může "vzpamatovávat " hodně dlouho. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 3.155 (?), 12.6.2019 13:40

Bohužel v dnešní době se jako odrůdový ostružiník prodává ledacos.

Jestli se dostanu tento týden na zahradu, tak vyfotím u sousedky přes plot její beztrnnou ostružinu (pokud už ji nevyhodila). Má ji zasazenou tak 4 roky. Ostružina má na výšku necelý metr, má pár tenkých proutků, na nich udělá za rok 10-15 plodů. Vypadá pořád stejně bídně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.88 (?), 14.6.2019 13:34

Děkuji vám všem za vaše reakce. smileyNechám tedy sazenici na jejím místě a uvidím, zda se vzpamatuje a co z ní bude. Navaho jsem chtěla právě proto, že neodnožuje. Pokud půjde o záměnu, bude muset pryč. Asi je opravdu nejlepší vybírat si rostliny osobně. Ještě jednou díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Mičurin II - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1597) - 165.146 (?), 16.6.2019 12:17

Navaho se mě chovala a chová přesně jak popisuje pan 3.155.První prouteček se neujal.Změnil jsem prodejce, došla mohutnější sazenice a ta se ujala.Po asi dvou letech od výsadby při holomrazech jsem se domníval, že vymrzla.Proutek se objevil z kořenového systému velmi pozdě a začal jsem vlastně znovu.Za léta zmohutněla a rodí pravidelně.Pro představu přidávám včerejší snímek při dokvétání.

Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.88 (?), 8.7.2019 16:23

Tak sazenička trošinku povyrostla a listy ztmavly. Vypadá to, že se ujala a začíná se jí dařit. Stále je to drobek, ale je patrná změna k lepšímu. Snad se tedy dočkám i nových šlahounů.smiley Na zimu ji zakryju, aby dobře přežila.

Moc pěkná ostružina na fotce, pane Mičurine II.winkJeště jednou díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 173.132 (?), 8.7.2019 20:44

Tak tady jsou ty slíbené fotky Navaho. Nejsem registovaný uživatel, tak zkusím nahrávat po jedné fotce.

Nejstarší rostliny - 12 let staré nechávam je na 3 pruty.

Navaho dvanáctileté sazenice
Navaho dvanáctileté sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika