Neznámý keř u kanadských borůvek



host - 229.138 (?) 
8.5.2017 21:42, zobrazeno: 4372x

Dobrý den, druhým rokem pěstujeme kanadské borůvky. Máme 3 rostliny, 2 druhy stejné z Olomoucké Flóry a jednu rostlinu od místního prodejce. Připravil jsem borůvkám ideální podmínky vykopáním díry a zasypáním asi 600l rašeliny společně s hrabankou se smrkového lesa. Proti vysychání kořenů jsem rašelinu zasypal silnou vrstvou borové kůry. Proto mi nebylo vůbec divné že se jedné (té osamocené od místního prodejce) začalo tak dařit a už během loňského roku se krásně rozrostla a vytvořila dlouhé haluze. Letos z jara už mi začala být ale podezřelá :). Má úplně jiné listy a vůbec nešla do květu jako ostatní borůvky. A předevčírem přišla babička a říká mi "Co to tam u těch borůvek máš za keř". No a hned sem si to vyfotil a chci teda zjistit co to je zač.
Možnosti jak se to tam dostalo jsou dvě. Buď společně s borůvkou od soukromníka byl v květináče nějaký nálet od ostatních rostlin které měl okolo a nebo jsem společně s hrabankou z lesa donesl nějakou extra rostoucí rostlinu.
Dokáže prosím někdo z Vás určit o jakou rostlinu jde a jak ji nejšetrněji odstranit? Vzhledem k tomu že borůvky mají povrchové kořeny spíše do šířky a kdybych tuhle rostlinu chtěl vytrhnout i z kořeny tak 100% hrozně poničím minimálně tu prostřědní borůvku která roste hned vedle ní. Bude nejlepší ji uřezat úplně u země a potřít ji Roundupem? A až ve vegetačním klidu na podzim se ji snažit co nejšetrněji vytáhnout?
Předem děkuji za odpovědi, Zdenek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:44

Posílám ještě foto

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:46

Omlouvám se, při prvním příspěvku jsem vesečetl kontrolní otázku a smazal se mi obrázek, při druhém pokusu jsem zase nic nenapsal a chtěl poslat pouze obrázek, kterej se zase smazal když mi to napsalo že není nic napsáno, tak snad do třetice...

detail jedné haluze s listy
detail jedné haluze s listy
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:47

Detail rostliny v porovnání s vedlejší borůvkou

kmen neznámého keře
kmen neznámého keře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 229.138 (?), 8.5.2017 21:48

datil listu

detail listu
detail listu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Mikeš13 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1994) - 224.84 (?), 9.5.2017 7:13

Vrba jíva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 8.5.2017 21:59

njn, nějaká náletová dřevina příbuzná někde mezi topolem a vrbou. V první řadě bych ji nejprve jen devitalizoval = ustřihl pákovými nůžkami co nejníže u země a celou následující sezónu odstraňoval případné probuzené vlky. Herbicid použijte až koncem září. Pařízek není potřeba vytahovat, pokud rostlina uhyne, tak se postupně stane součástí okolní rašeliny (zetleje).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 8.5.2017 22:02

K radě SfK doporučím použít neředěný Garlon EC a nemusíte čekat na podzim, ufikněte a natřete to hned teď. Neporoste to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.40 (?), 9.5.2017 11:40

Doufám že máte vyzkoušeno. Podle mne Garlon EC a podobné ovlivní násadu nových letorostů na borůvkách a připravíte se tak minimálně o úrodu v příštím roce.

Na vrbu jívu je dostatečná ta devitalizace mechanicky...

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika