Muchovník



host - 205.50 (?)
1.2.2018 9:00

Vyssi stromek se koupit da, myslim, ze jsem ho objednavala ze zahradnictvi Kout pred 2 lety, odrudu Ballerina. Vloni mel prvnich par plodu, ale jinak se zatim moc nerozrusta.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 228.254 (?), 31.10.2017 21:18
S presne takovouhle cedulkou a mulcovaci "rohozi" jsem taky koupil jeden muchovnik v hornbachu. Nejhorsi odpad. Absolutne nepozivatelne a s kvalitnimi odrudami nesrovnatelne. Snad Vam z toho nevyroste to same.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.178 (?), 1.11.2017 12:23

Já ho koupil v Úvalně v zahradnictví Flora, tvrdili že to je sladký druh muchovníku. Happy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.127 (?), 2.11.2017 19:49

Happy - určitě mu to neublíží. Nebo mu za zimu přisypte kompost a nechte ho pak zjara tam.     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.2 (?), 4.12.2017 13:46

Sám se na pěstování muchovníku taky teprve chystám, ale soused ho úspěšně pěstuje už několik let. Nevypadá teda úplně jako na Vašem obrázku, ale také vypadá jako pěkný vysoký keř.

Sázel to z jedné sazenice. Na stránách Zahradnidenik.cz jsem četl, že stačí pouze jedna rostlina, muchovníky jsou samosprašné.

Vyšší stromek jsem v zahradnictví nikde neviděl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.50 (?), 1.2.2018 9:00

Vyssi stromek se koupit da, myslim, ze jsem ho objednavala ze zahradnictvi Kout pred 2 lety, odrudu Ballerina. Vloni mel prvnich par plodu, ale jinak se zatim moc nerozrusta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.18 (?), 1.2.2018 11:58

Vyšší keře (nebo i stromky) mají třeba v zahradnictví Safro (Havlis) nebo Flos. Pochopitelně jsou ale poněkud dražší...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 130.82 (?), 19.4.2018 12:17

Muchovníků je hodně odrůd a další velký problém je tu odrůdu vůbec získat a nebýt podveden semenáčem, který často je zcela nechutný nebo i když poživatelný jakž takž je tak má jako koncovku pachuť po myšině.

Potřeba dát pozor, být informován, že kupovaný muchovník je případně roubovaný protože je třeba potom hlídat aby se nepěstovaly "v tom zmatku" narostlé výhony i z podnože a kde ta (pa)chuť plodů potom je viz výše. Zklamání.

Zatím jsem se setkal, zkouším zvědavě více odrůd, s muchovníkem jako keřem ovšem z kterého je možné ten stromek si potom časem vypěstovat. Potvrzuji.

Za dle mne nejlepší jsou odrůdy muchovníku odvozené z právě muchovníku olšolistého: výrazně větší bobule a s kterými nějak si malí ptáci moc asi už neporadí, husté hroznovité květenství a především (ve variantách) osvěžující šťavnatá a tak akorát nasládlá chuť! Ovšem je třeba mít opravdu onu odrůdu a nikoli podvržený semenáč!

Ty ostatní muchovníky (zjednodušuji) a co mají malé plody a řídká květenství jsou obvykle výrazně sladší, ne tak šťavnaté a je třeba je nechat opravdu dozrát (jinak jsou mdlé a moučnaté) a je to ano také svým způsobem delikatesa, ovšem tady nekompromisně úrodu sklízí ptáci a je třeba chránit sítěmi a i tak se neuchrání. Opět nutnost dát pozor, aby to nebyl semenáč! Velké riziko zklamání!

Nejhorší dle mne stále je a pro začínající, že někteří prodávající onu záruku odrůdy nedávají a když vidím navíc označení "borůvka" a nikoli muchovník... tak o důvod víc otočit se na podpatku a jít pryč - nic raději nekupovat! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.49 (?), 20.4.2018 20:15
Muchovník práve kvitne (foto 1-5). Viacročný ker má výšku 2,5 metra. Teraz na jar som ho nestrihal, presvetlil som ho trochu na jeseň. Bez dlhých rečí - je to perfektné ovocie, výborné chuťovo, nevyžaduje šaškovanie s nejakou kyslou pôdou, nepotrebuje žiadne postreky, netrpí chorobami. Jediné čo treba je občas ho presvetlením zmladiť (staršie hrubé konáre odrezať pákovkami tesne nad zemou a dať priestor mladším). Zimné ani jarné mrazy sa ho netýkajú, úroda je každoročne zaručená (foto 6-9). Plody dozrievajú postupne, zberové obdobie sa natiahne aj na 2-3 týždne. Pri plote zaberie len málo miesta. Nedocenená popoluška záhrady (s čím nemáme starosti, to si neraz nevážime). IH









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.95 (?), 5.5.2018 9:01
Muchovník po odkvitnutí - bohatá násada plodov (foto). Nič nečakaného, toto skromné nenáročné ovocie je zárukou každoročnej úrody. Ako som už napísal - nedocenená popoluška našich záhrad. IH



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 240.162 (?), 5.5.2018 16:10

Já si muchovníku velice cením a moc mi chutná, bohužel je nás víc. Přesto, že mi na zahradě rostou veliké dva keře, které bohatě plodí, tak jsem loni neochutnala ani jednu kuličku, vše sežrali opeřenci a to v ještě nedozrálém stadiu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika