Muchovník Lamarckův



host - 154.147 (?)
20.11.2009 15:03

Já bych takový růst ocenil. Mám tříletý keř s přírůstky cca 15 cm za rok, má výborné i když dost malé plody na řídkých hroznech.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 211.79 (?), 4.9.2009 13:41, zobrazeno: 105292x

Prosím o radu, jak tento úžasný keřík namnožit, mám možnost odběru řízků, ale nevím zda na jaře a dřevité nebo bylinné

Děkuji za všechny rady Kamila Š.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 18.164 (?), 5.9.2009 12:56

Kamilo, jsi z Ostravy? jde koupit hotový mnohé školky ho mají, někde jsem to viděl, můžu pohledat. / Jan Kola / a mám tu pro tebe sazenice.
jinak se dobře množí semenem, to už ale asi sežrali letos ptáci.sousedka ho má. Já ho měl, ale neřezal jsem ho, pustil jsem ho nahoru a on vyrostl asi 5m, kmen měl asi 18cm tlustý a já nedosáhl na plody a vždy je všechny sežrali ptáci, tak jsem ho uřízl a on podrůstá stále a nemohu se ho zbavit.Já raději doporučuju muchovník od ekofarmy Bormato
ten sice není tolik sladký a má trošku muchovničinu, ale to jde jen o zvyk.Spíše bych bral northline nebo smoky, protože thiesen a martin taky rostou moc vysoko, musí se krotit.  
V bormato prodávají ale dost draho, 150.- kus a nejmín 4 kusy, takže je třeba se s někým spojit a vzít to spolu. je tam záruka, že je to dobrý, což je důležité.  mnoho školek prodává obyčejné, které nejsou na jídlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 154.147 (?), 20.11.2009 15:03

Já bych takový růst ocenil. Mám tříletý keř s přírůstky cca 15 cm za rok, má výborné i když dost malé plody na řídkých hroznech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 20.11.2009 21:57

Ono muchovníků je spousta druhů i odrůd, jedlé jsou všechny. Některé jsou pěstované jako ovoce kvůli plodům, některé jsou i jako okrasné keře nebo stromky s plody. Na kvalitu plodů je šlechtěný a množený keřový A.alnifolia (různé odrůdy, výše uvedená školka), pro okrasu a zároveň plody se pěstují hlavně A.florida, A. x grandiflora ("Autum Brillance", "Ballerina", "Princess Diana", "Robin Hill", "Strata"), A.laevis ("Prince Charles", "Snowflakes"), A.lamarckii ("Forest Prince", "Majestic", "Regent") a A.ovalis (susp.integrifolia, var.cretica, "Edelwess", "Helvetia"). Jen si vybrat... Zahradní centra mívají druhy spíše okrasného charakteru.

Ohledně množení je v literatuře uváděno : výsev čerstvých semen, ušlechtilé odrůdy se roubují v dubnu na podnože Sorbus aucuparia. O řízcích nepíší, ale zkusit se může všechno. Nejspíš bych zkusila tak v srpnu dřevité řízky z jednoletých výhonů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 126.171 (?), 10.5.2010 23:15

Koupil jsem před lety v zahradnictví v Sokolnicích náš domácí muchovník A. ovalis spíše jako zajímavost. Dnes je zněj 2,5 m keř a pravidelně přináší množstí plodů. Měl jsem možnost srovnat i s kanadským A. alnifolia (Sascato Onberry) a velký rozdíl v chutí nebyl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 126.171 (?), 10.5.2010 23:17

Ještě foto Muchovník oválný A. ovalis a A. Lamarcki v květu.

A. ovalis
A. ovalis
A. Lamarcki v květu
A. Lamarcki v květu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 11.5.2010 0:20

Foto  - Amelanchier lamarckii - letošní jaro

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
velmez - (44) - 9.130 (?), 11.5.2010 20:41

to to je o ničem! Nejlepší jsou KANADÁKY!

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.54 (?), 6.9.2011 17:07

Koupila jsem před pár dny v zahradnictví v Blatné 2 keře A.lamarckii, skoro tak veliké jako keřík na obrázku výše, za 180kč/ks, což mi přijde hodně fajné. Očekávám, že by příští rok mohly smysluplně plodit. Pokud se mi je nepodaří zahubit.

A toho se týká má otázka - bude se jim líbit v zemině přihnojené koňským hnojem? A jak a kdy se mají stříhat, aby zahusťovaly a jen nevyhnaly nahoru?

 

Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.78 (?), 15.12.2011 23:50
Muchovník je v podstatě velice nenáročný keř, roste takřka v každé půdě, pokud rozumně přihnojíte, nic nezkazíte. Co se řezu týče, máte volnou ruku, snáší i silné zásahy. Osobně bych 2-3 roky vyčkal, při dobré kondici silně zahušťuje od kořenů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika